Згідно п. 1 ст. 65 Тимчасового Регламенту Львівської міської ради, рішення ради приймаються відкритим голосуванням більшістю голосів від загального складу (за винятком випадків, зазначених у Регламенті). Зазвичай, таке голосування здійснюється за допомогою системи електронного голосування «Віче» з фіксацією результатів голосування, у тому числі й поіменно. Оприлюднення результатів на порталі депутатів міськради дає можливість проаналізувати, по-перше, як голосує депутат та його партія чи фракція з кожного окремого питання, а по-друге – наскільки нарізно чи навпаки – однаково, підтримують політичні сили запропоновані проекти рішень.
У рамках моніторингу діяльності ЛМР за перші 100 днів Громадянська мережа ОПОРА проаналізувала спільність голосування політичних партій, представлених у раді. До аналізу потрапили результати роботи депутатів на пленарних засіданнях сесій з 2 грудня 2010 року до 17 лютого 2011 року. Для визначення позиції кожної з партій застосовувалася бінарна модель: «підтримати»/«не підтримати» те чи інше питання. Позицією партії вважалася та, яку підтримала більшість її представників (50+1 %), присутніх на засіданні у момент голосування.
Результати аналізу представлені у таблиці, в якій зазначено відсоткове число, яке характеризує рівень спільної позиції щодо всіх розглянутих питань, де 100 % – проголосували спільно, 0 % – нарізно.
Як бачимо, найчастіше однаково голосували партії «ПОРА» та «УДАР». Вони отримали максимальне значення у 91,7 %, що вказує на чималу спільність їхніх позицій. Цікаво те, що дуже близькі (90,99 %) результати голосування фракції ВО «Свобода» та депутатів з Республіканської Християнської партії – сили, від якої балотувався чинний міський голова Львова. У 89,61 % випадках спільні позиції з найбільшою фракцією у ЛМР висловлює Народний Рух України. Партія регіонів та «Наша Україна» підтримують думку ВО «Свобода» найрідше – 72,68 % та 69,17 % відповідно. Найбільш однакові інтереси висловлюють кілька політичних сил: ВО «Свобода», «Україна Соборна», НРУ, РХП, «УДАР», «ПОРА».
Якщо проаналізувати результати голосування, то найбільш опозиційною силою у міськраді є Партія регіонів, адже вона найрідше підтримувала позиції інших (лише у 66,2 % випадках). Також до опозиційності тяжіє й «Наша Україна» з результатом у 69,2 %. Цікаво, що найнижчий показник спільності голосування спостерігаємо саме в політичної партії «Наша Україна» та Партії регіонів (щодо 56,38 % питань, які були виставлені на голосування). Це свідчить про те, що їхня опозиційність не тотожна: не погоджуючись з іншими політичними силами, кожен з них висловлює іншу позицію.
Ірина Швець
Львівське представництво Громадянської мережі ОПОРА
тел.: 063 628 68 40