Цікавою особливістю останніх трьох засідань чергової сесії Черкаської міської ради є те, що вони відбувалися у трьох різних приміщеннях. І кожного разу про місце засідання дізнатися було не просто.

Першого разу засідання було призначено в залі обласної ради, але відбувалося у міськвиконкомі. Наступного разу спостерігачі прийшли до міськвиконкому, але сесія була в залі облради. Третього разу громадські активісти знайшли депутатів з третьої спроби, обійшовши перед цим дві порожні зали засідань…

Обранці розхитують «Антену»
Сьоме пленарне засідання практично повністю було присвячене земельним питанням, але чомусь особливої уваги журналістів таки не привернуло (до 12:00 більшість журналістів залишили приміщення). Саме ж засідання засвідчило, що серед буденних питань відведення землі під домогосподарства, а також торгові та виробничі приміщення були й питання, які могли викликати неабиякий резонанс і навіть скандальну реакцію жителів міста. 

У роботі засідання взяли участь трохи менше двох третин депутатів. Відповідно до регламенту, перед початком засідання депутати могли зробити звернення та внести пропозиції. Першим виступив секретар міської ради В. Горкун. Він висловив обурення інформацією, надрукованою у газеті «Антена». У номері видання, про який йшлося, нібито було перекручено результати голосування черкаської міськради на шостому засіданні. Секретар запропонував постійній Комісії з питань місцевого самоврядування, депутатської діяльності, етики, регламенту, інформації, законності та правопорядку розглянути та дати оцінку діям депутата й головного редактора газети «Антена» В. Мамалиги. Пропозицію підтримали 34 депутати й утримались 6, проти не проголосував жоден, і навіть сам В. Мамалига.

Тим часом, В. Мамалига висунув пропозицію про депутатське звернення до голови Черкаської ОДА про порушення природоохоронної та заповідної території черкаських берегових схилів. Обранці пропозицію не підтримали.

Але на цьому прикрощі «Антени» не закінчилися: депутат Наталя Набокіна зачитала звернення про нецільове використання приміщення за адресою бул. Т. Шевченка, 220. Його з 2000 року винаймає ЧГО «Центр медіаініціатив», але в приміщенні працюють три інші юридичні особи, які займаються інформаційною та комерційною діяльністю, а саме: ТОВ «Антена Сателіт», ТОВ «Медіагрупа «Антенна», ТОВ «Телерадіокомпанія «Антена». Н. Набокіна наголосила, що наразі орендарі сплачують у 12 разів менше, ніж зобов’язані відповідно до тарифів оренди комунального майна у м. Черкаси. Згідно з цією інформацією, депутат запропонувала подати позов до господарського суду щодо розірвання договору у зв’язку з нецільовим використанням приміщення. У такому вигляді депутати пропозицію депутата не прийняли, але наприкінці сесії доручили відповідній комісії розібратись з ситуацією.

Ці руки нічого не крали?
Загалом протягом засідання було прийнято понад 100 рішень, майже 100 % яких стосувалися земельних та майнових питань. Але з інформації, яку отримують учасники моніторингу, важко зрозуміти, про які саме ділянки йшлося. На жаль, до проектів рішень наразі мають доступ лише депутати. Через це робити детальний аналіз голосування надзвичайно складно. Активісти ОПОРИ сподіваються, що на офіційному сайті міськради незабаром таки будуть оприлюднені повні тексти рішень із земельних питань. І тоді можна буде детально ознайомитись, де, кому і за що були виділені земельні ділянки. 

На засіданні також отримали відмову в дозволі на відведення земельної ділянки під будівництво храмів Українська православна церква та церква християн віри Євангелія «Відродження». 

Забудовники «облизуються» на шкільний майданчик
Одним із найрезонансніших питань стало будівництво чотириповерхового житлово-офісного будинку по вул. Леніна, 8/1. Споруду планують будувати в центрі міста та ще й на пришкільній території Черкаської спеціалізованої школи № 17, просто навпроти входу до навчального закладу. На щастя, депутати не схвалили це питання.

Але незважаючи на це, занепокоєння викликає вже той факт, що інформація про будівництво майже на території школи виникає вже у момент затвердження проекту рішення міською радою. 

На запитання депутата Білоусова про те, чи проводились громадські слухання щодо цього проекту, доповідач відповів, що де-юре так. А на питання: «Що означає де-юре?», присутні отримали відповідь, що вітчизняне законодавство недосконале і чітко не окреслює ту групу людей, з якими потрібно проводити громадські слухання, тому вони були проведені, а з ким – читайте у протоколі про проведення цих слухань. Отже, стає зрозуміло, що і для мешканців прилеглих територій, і для всіх, хто має відношення до школи, поява будинку була б новиною, та й навряд чи приємною. 

Довідка:
Моніторинг роботи Черкаської міської ради та міського голови здійснюється в рамках проекту ГМ ОПОРА з громадського демократичного моніторингу новообраних органів місцевого самоврядування у 15 громадах країни.

Координатор кампанії демократичного моніторингу в Черкасах
Микола Макуха 
Тел.: 063-628-67-81