В Іршавському районі Закарпатської області зафіксовані масові випадки наявності друкованої агітації без вихідних даних, а також її розміщення у невстановлених місцях, зокрема – на будівлі райвідділу міліції.

Так, у райцентрі – місті Іршава, – зафіксована друкована агітація кандидата на посаду міського голови (самовисування) Ярослава Сухана, розміщена біля вхідних дверей до приміщення Іршавського районного відділу міліції. Агітаційна продукція – без вихідних даних.

14.10 milicija

14.10 milicija1

Також в Іршаві зафіксовані білборди без вихідних даних кандидата на посаду міського голови (партія «Відродження) Віктора Товстого.

14.10 tovstuy

Зафіксували 13 жовтня спостерігачі ОПОРИ факти розміщення виборчої агітації без вихідних даних ще одного кандидата на посаду міського голови – Степана Бобика (партія «Єдиний Центр») та кандидата в депутати Закарпатської обласної ради Олександра Горіна (партія «Блок Петра Порошенка «Солідарність»).

14.10 bobuk

14.10 gorin

Також в Іршаві 13 жовтня, зафіксовані факти розміщення передвиборчої агітації без  вихідних даних партії «Єдиний Центр» від місцевих осередків. Водночас зафіксовані білборди, розміщені від обласного штабу, з вихідними даними.

14.10 bobuk

14.10 EC1

Також зафіксували в Іршаві  плакати партій – ВО "Батьківщина", "Відродження", «Радикальної партії Олега Ляшка» – без вихідних даних.

14.10 BUT

14.10 vidrodjennja

14.10 Ljiawko

На виїзді із села Кам’янського Іршавського району спостерігачі ОПОРИ зафіксували вантажівку, яка «вручну» обмальована агітаційними закликами за «кандидата №1» до Закарпатської облради від партії «Єдиний Центр», чинного депутата Верховної Ради Віктора Балогу. Водій пояснив спостерігачу ОПОРИ: виставив агітаційні напис на автівку, бо це «його власна позиція та ініціатива».

14.10 transport

Громадянська мережа ОПОРА нагадує: згідно із частинами 1 та 2 статті 56 Закону України «Про місцеві вибори», до друкованих агітаційних матеріалів належать плакати, стенди, листівки, постери, інша друкована продукція з написами, що стосуються передвиборної агітації, а також матеріали, що розміщуються на носіях зовнішньої реклами.

Друкований агітаційний матеріал повинен містити відомості про замовника та установу, що здійснила друк, його тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск. Розповсюдження друкованих агітаційних матеріалів без зазначених відомостей забороняється.

Також, згідно із частиною 4 статті 56 Закону, плакати, стенди, листівки та інші друковані агітаційні матеріали (крім матеріалів, що розміщуються на носіях зовнішньої реклами) розміщуються лише у місцях, визначених і обладнаних місцевими органами виконавчої влади чи органами місцевого самоврядування не пізніш як за 45 днів до дня голосування.

За коментарями звертайтеся:
Феськов Володимир
координатор ОПОРИ у Закарпатській області
+38 066 317 36 13
 
(#вибори15; #elect_ua; #opora; #опора)
Довідково:
Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування.