На засіданні сесії Черкаської міської ради присутніми можуть бути всі бажаючі. Цього разу отримати інформацію про час проведення сесії було легко, оскільки дата була анонсована на попередньому засіданні. Серед присутніх були місцеві журналісти та громадяни міста. Про ухваленні рішення, як правило, можна дізнатися через декілька тижнів на офіційному сайті міської ради. Дещо раніше інформацію про частину затверджених чи розглянутих питань можна отримати з публікацій місцевої преси.

На засідання було винесено всього 22 питання (одне з яких запропоноване міським головою на початку засідання), а розглянули – 18. Чотири питання за пропозицією депутата С. Отрешка вилучено з порядку денного. Основною причиною для відхилення було те, що відповідні проекти рішень стосувались створення трьох контрольних та однієї земельної комісії, але персонального складу запропоновано не було.

Перед засіданням відповідно до пункту 3 статті 7 регламенту роботи Черкаської міської ради відбувались виступи депутатів. М. Булатецький висунув пропозицію розібратися в ситуації, що склалася довкола встановлення громадянами гаражів в одному з районів міста. Цю пропозицію депутати підтримали. В. Мамалига запропонував внести до порядку денного питання про тарифи, затверджені на 2011 рік. Також він оголосив, що було проведено громадські збори, які стосувалися резонансного питання реорганізації медичних закладів (прийнято 4 рішення). Пропонувалося призупинити реорганізацію медичних закладів та ініціювати створення комісій з числа медиків та депутатів для ретельнішого дослідження питання. Варто зазначити, що під стінами сесійної зали у цей час було близько 100 мітингувальників.

Основними питаннями порядку денного можна вважати внесення змін до програми соціально-економічного розвитку та про організацію управління Придніпровським та Соснівським районами міста. На ці проблеми було витрачено майже 95 % усього часу. Питання організації управління цих двох районів міста стало на засіданні найконфліктнішим. Депутати та присутні вислухали ґрунтовну доповідь від працівників апарату міської ради та почули побажання й позицію чинних керівників відповідних районів. Конфліктною була ситуація, коли під час обговорення один з депутатів Соснівської районної ради без дозволу головуючого фактично захопив трибуну для виступу на 6-9 хв., аби висловити своє обурення діями чинної влади та міської ради.

Решту питань депутати розглянули досить швидко.

Цього разу єдиним розглянутим земельним питанням було передання вул. Першотравневої в обласне підпорядкування для можливості проведення ремонту дорожнього покриття, адже у міста велика нестача коштів. Решта питань із землеустрою будуть розглянуті на наступному засіданні.

Як і минулої сесії, постало питання про відстрочку сплати державного мита кредитним спілкам «Чураївна» та «Копійка до Копійки» у 2011 році. Рішенням ради ці питання порядку денного підтримано. Варто нагадати, що за останні дві сесії вже три кредитні спілки отримали відстрочку сплати державного мита на 2011 рік.
На початку засідання були присутні близько 80 % депутатського корпусу, розпочалося воно майже вчасно (із запізненням лише на 10 хв.). Та от після обідньої перерви депутатам зібратися було вже значно важче: запланована на одну годину, перерва розтягнулася більше ніж на півтори.

За результатами голосування майже з усіх питань чітко прослідковувалась тенденція розмежованості представників більшості та опозиції. Присутня більшість (близько 34 осіб) легко приймала рішення, що на їхню думку були доцільними, а опозиція в цей час могла лише задовольнитися критикою та протестами. Варто наголосити, що опозиція та більшість гідно виконували свою роль. Опозиція демонструвала свою підготовленість до питань засідання та власну загальну активність, незважаючи на заздалегідь відомий факт, що значну кількість питань вона не підтримує. Більшість мала абсолютну кількісну перевагу і могла легко прийняти весь порядок денний відразу, але, незважаючи на це, регламент міської ради було дотримано і всі депутати могли висловити свої думки та пропозиції.

Довідка:
Моніторинг роботи Черкаської міської ради та міського голови здійснюється в рамках проекту ГМ ОПОРА з громадського демократичного моніторингу новообраних органів місцевого самоврядування у 15 громадах країни.

Координатор кампанії демократичного моніторингу в Черкасах
Микола Макуха
Тел.: 063-628-67-81