Останній тиждень у Луцькій міській раді був багатий на різного роду заходи – сесія, засідання виконкому, наради. Інколи навіть виникало питання: коли ж місцеві чиновники встигають виконувати ще й свою поточну роботу?

Землю ділити – не програми розвитку розробляти
У попередньому матеріалі ОПОРА повідомляла про те, що за два дні роботи V сесії Луцької міської ради депутати не змогли розглянути усі питання порядку денного. Тому 31 січня вони зібралися на 3-тє пленарне засідання. На цей день було заплановано розгляд лише земельних питань. І що цікаво: більше ніж 80 земельних питань депутати міськради розглянули менш ніж за чотири години, тоді як 70 інших питань порядку денного розглядали аж два дні. У цей день депутати працювали злагоджено. Невеликі дискусії виникли лише під час розгляду питання про передачу у власність громадянам міста земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд та надання в оренду. Натомість усі інші питання депутати підтримали практично без обговорення.

Тепер громаді міста слід чекати на офіційне оприлюднення усіх прийнятих сесією міськради рішень: у двадцяти денний термін вони повинні бути розміщені на веб-сайті міської ради.

Щоправда, було б непогано, якби разом із текстом рішень ради додавались і результати поіменного голосування депутатів. Адже таким чином мешканці міста зможуть перевірити, як їхні депутати-мажоритарники та представники партій дотримуються своїх передвиборчих обіцянок, та хто як голосує за спірні питання.

Чим живе місто Луцьк?
У четвер, 3 лютого, відбулося чергове засідання виконавчого комітету Луцької міської ради, на порядок денний якого було винесено 37 питань, ще кілька включено додатково вже під час засідання.

Члени виконкому детально вивчили питання «Про підсумки роботи галузі охорони здоров’я міста у 2010 році та завдання на 2011 рік», з якого заслухали виступи начальника профільного управління та керівників медичних закладів Луцька. У рішенні, яке було прийняте за розглядом цього питання, виконком рекомендував активізувати роботу із залучення працюючих громадян у члени громадського об’єднання «Допоможемо собі», та підтримав ідею винесення на сесію проекту рішення про те, щоб кошти від оренди приміщень медичних установ залишались на місці і використовувалися ними на поліпшення їхньої матеріально-технічної бази.
Детальніше члени виконкому зупинились на питанні «Про реєстрацію об’єднань співвласників багатоквартирних будинків». За інформацією заступника директора департаменту ЖКГ Луцької міської ради сьогодні в місті діє 83 ОСББ, і якщо держава належним чином буде фінансувати відповідні програми, то цього року таких об’єднань може утворитися ще близько 50.

Під час розгляду питання «Про режим роботи окремих об’єктів торгівлі, сфери послуг та закладів ресторанного господарства» члени виконкому затвердили перелік з 80 об’єктів, яким було дозволено цілодобову торгівлю. Однак виконком також прийняв рішення про заборону закладам торгівлі з цілодобовим режимом роботи з 1 березня цього року у часовий проміжок з 23:00 до 8:00 продавати алкогольні та слабоалкогольні напої. У такий спосіб члени виконкому продовжили розпочату раніше кампанію з формування у суспільстві здорового способу життя, адже раніше вже було прийняте рішення про заборону продажу алкогольних і слабоалкогольних напоїв та тютюнових виробів на територіях, що знаходяться в радіусі 100 м від межі території загальноосвітнього навчального закладу.

Інші питання порядку денного члени виконкому затвердили без обговорення.

Важка праця у членів виконкому – голосувати, не піднімаючи рук. Зате можна прогулювати…
Слід відзначити дуже спокійну і одностайну позицію членів виконкому в усіх, за єдиним винятком, питаннях. Міський голова та інші члени виконавчого комітету настільки вже розуміють один одного, що навіть не проводять голосування! Рішення приймаються шляхом погодження. А саме: міський голова лише запитує з кожного питання порядку денного: «Чи є заперечення?.. Ні? Отже всі – “за”».

Відповідальних працівників міськради з кожного питання майже не інформували. А оскільки в складі виконкому, крім міського голови та його заступників є керівник луцьких міліціонерів та низка підприємців, які не володіють достатньою інформацією про життєдіяльність міста, тому фактично вони голосували всліпу за пропоновані їм рішення. Така швидка процедура розгляду питань дозволила завершити роботу за 3 години.

Інший бік діяльності виконкому – критична кількість членів, які брали участь в його засіданні. Так, склад виконавчого комітету затверджений міською радою в кількості 13 осіб. Але через непорозуміння між міським головою та депутатами два місця досі залишаються вакантними. Натомість серед інших 11 членів виконкому є прогульники. Наприклад, у засіданні виконавчого комітету 3 лютого брали участь лише семеро осіб – гранично допустима кількість. І доки рішення приймались одностайно – проблем не було. Проте коли один із членів виконкому не захотів підтримати проект рішення (про погодження режиму роботи нічного клубу «Чері» до 04:00) – виконком через брак голосів змушений був перенести розгляд питання на наступне засідання. Таким чином, відсутність хоча б одного члена виконкому або ж існування окремої позиції могло зірвати роботу. А тому міському голові слід невідкладно подумати над засобами дисциплінування членів виконкому або ж налагоджувати зв’язок з депутатами та домовлятися про введення до виконавчого комітету ще двох осіб.

Довідково:
Моніторинг роботи Луцької міської ради та міського голови здійснюється в рамках проекту ГМ ОПОРА з громадського демократичного моніторингу новообраних органів місцевого самоврядування у 15 громадах країни.

За додатковою інформацією звертайтеся
Михайло Шелеп
регіональний представник ГМ ОПОРА у Волинській області
Тел.: 067 416-50-86