31 січня відбулася третя сесія Одеської міської ради IV скликання.
Журналісти засідання міської ради могли відвідати вільно. Проте ставлення до представників ЗМІ вражає. Приблизно половина присутніх журналістів протягом двох годин сесії стояла, оскільки кількість стільців у залі обмежена. Дехто сидів на скрученому килимі біля стіни, дехто – на кондиціонері…

Заздалегідь на сайті міськради можна було завчасно побачити і проект порядку денного сесії, і більшість проектів рішень. Проте в попередньому порядку денному було відсутнє резонансне питання про встановлення збору за паркування транспортних засобів, а також про умови оплати праці мера. Також в останні дні було внесено питання про запровадження системи соціального замовлення.

З 18 пунктів порядку денного, які стосувалися земельних правовідносин, у попередньому порядку денному не було зазначено жодного. Питання щодо обіцянок виборцям на цій сесії не підіймалися.

На початку засідання в залі було зареєстровано 105 зі 120 депутатів. Згодом їхня кількість збільшилася до 110.

Розпочалося засідання з доповіді міського голови про соціально-економічну ситуацію в місті Одеса. З його слів, ані соціальної, ні економічної діяльності в Одесі зараз немає. Оскільки вся промова мера була цілком присвячена критиці діяльності минулої місцевої влади, в основному зовсім не толерантній. Колишнього мера (Гурвиця) порівняли з жабою. Також його звинуватили в багатьох корупційних діях, які оскаржуються зараз прокуратурою.

Загалом те, що відбувалося в міській раді, можна описати  кількома словами: «Є питання? Немає питань. Є бажаючі виступити? Немає бажаючих виступити». Саме так найчастіше повторював мер Костусєва. Хоча іноді він міг сказати і щось на зразок: «Чути голоси депутатів, ми вже проголосували, але з поваги послухаємо».

Судячи з результатів засідання, члени опозиційної фракції «Фронт Змін» за більшість рішень не голосували. Вони пояснили це тим, що проекти рішень з багатьох питань були роздані саме перед сесією (жорстке порушення регламенту), і розібратися у їхньому змісті депутати просто не встигли. Представники фракції партії «РОДІНА» (входять у більшість) намагалися грати в «добрих поліцейських» і досить часто перепитували мера, чи прийняті рішення не вплинуть негативно на одеситів. Проте голосували разом з «поганими поліцейськими» (ПР) – швидко і злагоджено. Спроби членів партії «РОДІНА» самостійно вплинути на процес прийняття рішення нічим не завершились. Пропозиція депутата від їхньої фракції була підтримана тільки 22 голосами. Тобто, у більшість «родінці» входять, але ні на що не впливають. Як і КПУ.
Загалом рішення сесії були буденні: 22 питання стосувалися списання майна комунальної власності, їх проголосували пакетами; 4 пункти – прийняття майна у комунальну власність, а 2 – відчуження комунальної власності. 18 рішень щодо земельних правовідносин були проголосовані швидко і тихо. Жодних запитань. Жодних коментарів.

З голосу до порядку денного додано проект рішення щодо «Недопущення героїзації осіб, які співпрацювали з гітлерівським режимом». Документ депутати довго смакували, при цьому висловлювалися нетолерантно щодо мешканців західних регіонів України та їхніх органів місцевого самоврядування. Йшлося про оцінку ставлення міської ради Львова до Бандери та Шухевича, тому навіть депутати від КПУ, яких не було чути протягом усієї сесії, змогли вдосталь подискутувати.

За прихильність силових структур депутати розрахувалися майном громадян Одеси. Рішенням 97 депутатів СБУ в Одеській області отримала в оренду 2 га землі «для будівництва багатоквартирних житлових будинків з підземними двоповерховими паркінгами, вбудованими приміщеннями обслуговування населення»! А прокуратура області отримала від одеситів в оренду машину Toyota Camry.

Важливим рішенням було прийняття зміни структури виконавчого комітету міської ради. Відбулося об’єднання та укрупнення певних підрозділів. Так, з 18 відділів зробили 12. Ці зміни повинні скоротити 21 % співробітників апарату виконавчого комітету Одеської міської ради. Питання депутата Георгія Селянина щодо того, за якими критеріями будуть обирати людей на звільнення, залишилося без відповіді.

Доля управління молодіжної та сімейної політики залишилася невирішеною. Депутати кажуть, що воно буде розділене між управлінням освіти і службою у справах дітей. Що дуже несподівано, оскільки в цих двох структурах досвіду роботи з молоддю немає, оскільки вони працюють виключно з дітьми та школярами.

Принагідно варто зазначити, що робоча мова сесії міської ради – російська. І міський голова, і всі депутати, і навіть головний прокурор Одеси говорили виключно російською. Це стосується і всіх документів, які розглядались на сесії. Двомовність, якої так добиваються регіонали, залишилась у минулому, тепер панує тільки одна мова – російська.

Підготував: Олексій Чорний

Довідка:

Моніторинг роботи Одеської міської ради та міського голови здійснюється в рамках проекту ГМ ОПОРА з громадського демократичного моніторингу новообраних органів місцевого самоврядування у 15 громадах країни.

Координатор кампанії демократичного моніторингу в Одесі
Вєра Грузова
Тел.: 067 607-71-24