Нещодавно завершила роботу ІV (позачергова) сесія Херсонської міської ради. Постійні комісії протягом тижня провели засідання та надали рекомендації стосовно питань порядку денного, який на своєму засіданні 27 січня остаточно погодила координаційна рада. Пленарне засідання сесії міської ради відбулося 28 січня. Депутати розглянули та прийняли 28 рішень, а також спланували роботу на лютий.

«Позачергова сесія» – фраза-механізм, який застосовується для нехтування 25-ти денним терміном роздачі документів перед сесією. Пленарне засідання Херсонської міської ради, що відбулося 28 січня, не стало виключенням: сесія формально названа «позачерговою», в той час як у низці документів використовується формулювання «четверта сесія», зокрема у «Порядку денному четвертої сесії».
Таким чином, вислів «Один, два, три! Швидкість – зовсім не чаклунство!» (Г. Гейне) – став гаслом ІV-ї «позачергової» сесії міської ради в місті Херсон.

Скорочення чиновників по-херсонськи
10 грудня 2010 р. Кабінет міністрів України постановив скоротити кількість державних службовців, які працюють у центральних органах виконавчої влади і підпорядкованих їм територіальних органах, не менше ніж на 30 %, відповідно до указу Президента України від 9 грудня 2010 р. № 1085 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади».

30 листопада на II-й сесії Херсонської міської ради цю кількість було збільшено з 463 до 495 чоловік. А в п’ятницю депутати урочисто скоротили штат до 460 робітників. Крім того, набрали одних робітників, а скоротили зовсім інших (збільшився штат співробітників земельного, кадрового, фінансового та інших «смачних» управлінь, а звільнено понад 30 співробітників управління соцзахисту).

Для міського голови це дуже гарний спосіб відзвітувати про успішне виконання завдань. Не треба бути аналітиком, аби встановити невідповідність 3-х чоловік необхідним 30 %. Але відкритим залишається питання, чи «нова влада» лише декларує реформи, чи «сильна вертикаль влади» навіть не може простежити за виконанням власних рішень?

Злісний сумісник
Ігор Семенчев, депутат Херсонської міської ради, обраний по багатомандатному виборчому округу від Херсонської міської організації Політичної партії «Вітчизна», після перемоги на повторних виборах голови Антонівської селищної ради, незважаючи на Закон, не склав депутатські повноваження у Херсонській міській раді і продовжує там виступати та голосувати, зокрема на останній сесії.

Партія регіонів: у дітей забрати, забудовникам віддати
На сесію було винесено протест прокурора на рішення «Про виділення землі у дворі» (вул. 40-річчя Жовтня – Перекопська – 28 Армії) під будівництво офісного комплексу. Річ у тім, що, виділивши землю, міська рада не врахувала: ця земля – місце розташування дитячого майданчику, до того ж зовсім нещодавно відремонтованого. Незважаючи на цілком обґрунтований протест прокурора, скасувати рішення як незаконне забажала лише опозиція, а от Партія регіонів одностайно проголосувала за виділення землі під будівництво офісів.

Ще один протест прокурора стосувався виділення 0,81 га землі під причалом для човнів № 10. Людина купила сторожку, склад, адмінбудівлю та туалет, і попросила виділити під всім цим землю. А «щедрий» мер вирішив віддати ще й усю решту землі під причалом. Питання, куди дінуться нинішні власники човнів і катерів, – нікого не хвилювало. І знову – Партія регіонів голосує проти задоволення протесту і підтверджує виділення землі.

Куй залізо, не відходячи від каси!
І насамкінець. Перше питання сесії було прийняте о 10:34, а останнє – об 11:02. А якщо врахувати, що це 28 питань з виступами, виходить, що кожне розглядалось менше хвилини. Такій швидкості та «ефективності» херсонських депутатів, особливо у майнових питаннях, можуть позаздрити навіть депутати столичної ради.

Довідка:
Моніторинг роботи Херсонської міської ради та міського голови здійснюється в рамках проекту ГМ ОПОРА з громадського демократичного моніторингу новообраних органів місцевого самоврядування у 15 громадах країни.

Координатор кампанії демократичного моніторингу в Херсоні
Родіон Банар
Тел.: 063 628-67-91