Отримати інформацію про пленарне засідання Черкаської міської ради, яке відбулось 27 січня, координаторам моніторингу діяльності органів місцевого самоврядування Громадянської мережі ОПОРА було не так вже й просто. У відкритому доступі цієї інформації знайти не вдалося. Питання, які розглядали на сесії, можна було отримати лише під час засідання. Уже після завершення з’ясувалось, що порядок денний журналістам надають за день до засідань ради, і отримати його можна у відділі роботи ради.

Доступ громадськості та представників преси на засідання Черкаської міської ради вільний, тому ніяких перешкод щодо присутності усіх бажаючих не виникло. У залі засідань були представники ЗМІ. Рівень цікавості місцевих медіа до роботи міської ради завжди високий, тому там можна побачити представників кількох телеканалів, а також місцевих газет та інформаційних сайтів.

Порядок денний попередньо містив 14 питань. Але вже перед початком сесії було внесено ще одне: пропозицію про звернення до Уряду щодо звільнення комунальних підприємств від ПДВ. За рахунок цього, міська влада очікує зниження житлово-комунальних тарифів на 15-20%.

Важливим питанням було також встановлення місцевих тарифів та зборів. Варто зазначити, що вони були затверджені за максимальним коефіцієнтом, винятком стали тільки деякі ставки за єдиним податком.

Майнові питання зайняли незначну частку всього часу сесії. Розглянуто та схвалено питання про надання відстрочки у сплаті державного мита кредитній спілці «Берегиня».

Також рішенням сесії на утримання за рахунок обласного бюджету було передано спеціалізовану школу № 37. У ній навчаються діти з вадами слуху, і вже зараз 40% учнів – з області. Таким чином, на думку влади, передача школи є логічним кроком для оптимізації витрат міського бюджету.

На засідання ради прийшли представники медичних закладів м. Черкаси. Варто нагадати, що останнім часом у місцевій та центральній пресі з’явилась інформація про плани об’єднання двох черкаських пологових будинків. Це призведе до скорочення штату працівників обох закладів. Медики вимагали дати слово їхнім представникам з цього питання та прийняти по ньому рішення. Але народні обранці відмовили їм в усьому: не стали ні слухати, ні голосувати за проблеми працівників пологових будинків.

Питання, винесені на сесію, які традиційно оголошував міський голова, мали коротке пояснення або нагадування про його суть. Доповідей з винесених питань від працівників відповідних відділів перед голосуванням не було. Депутати організовано голосували після короткої анотації головуючого.

Тому, спостерігаючи за тим, які відбувається засідання, можна було побачити чіткий розподіл на фракції та партії в голосуванні з кожного окремого питання. Так, представники партії «БЮТ» та партії «Екологія та соціальний захист» майже з усіх питань, які були винесені на сесію, утримувались або ж голосували проти. Представники ж сформованої більшості у складі Партії регіонів та Вільних демократів голосували майже за всі винесені питання одноголосно.

Координатор кампанії громадського спостереження у Черкаській області:
Микола Макуха
Тел.: 063 628-67-81