25 січня відбулась V сесія Луганської міської ради, в роботі якої брали участь депутати, журналісти та  представники громадськості.

З дня скликання нового складу Луганської міської ради це була найбільш резонансна сесія, на якій розглядалося багато спірних питань. Конфлікти почались ще з моменту реєстрації представників громадських організацій. Так, роздаткові матеріали з порядком денним були роздані лише журналістам та депутатам, що викликало обурення звичайних луганчан, які прийшли на сесію.

Вочевидь, міська влада вирішила, що серйозними питаннями міста повинні займатися серйозні люди, а не якісь там мешканці міста.

Краще за гроші з води лише гроші з повітря
Одне з конфліктних питань, з якого почався розгляд сесії, – продовження терміну оренди кампанії «Луганськвода». Річ у тім, що це підприємство передане в концесію на 4 роки, але термін оренди вже сплив. Усі обов’язки, які на себе брали концесіонери, не були виконані. І зараз перед депутатським корпусом постала дилема: чи знову здавати їм підприємство на 4 роки, тим самим викликаючи протест громадськості, тому що концесіонери повністю провалили взятий план зобов’язань, чи розірвати договір та повернути його у комунальну власність, поклавши увесь тягар на переоснащення на бюджет Луганської міської ради, в якої не вистачає коштів на найнеобхідніше.

«Регіонали» виступили за продовження концесії. Іншу позицію зайняли фракції «Фронт Змін» і «Сильна Україна», які підтримали громадськість та вимагали розірвання договору. Також вони пропонували вислухати звіт керівників підприємства за 4 роки, а розгляд питання перенести на наступну сесію.

Незважаючи на розбіжності, більшість депутатів проголосували за те, аби делегувати вирішення цього питання Луганській обласній раді, яка має намір подовжити термін оренди цього підприємства.

Геніальні інтриги довкола генерального плану
Втім, найбільш резонансним було прийняття генерального плану міста Луганськ. Ще за годину до початку сесії Луганської міської ради біля стін виконкому відбувся мітинг, на якому 50 представників громадськості протестували проти прийняття генерального плану міста. Річ у тім, що проект Генерального плану м. Луганськ, винесений на розгляд, не відповідає ч. 11 ст. 30-5 Закону України «Про планування та забудову територій». Окрім цього, управління архітектури Луганської міської ради відмовилось визнати прийняте узгоджувальною комісією рішення з виключення з генплану забудови лісного масиву в районі урочища «Гостра Могила», землі якого не належать місту. Також головний архітектор відмовився замінити промислову зону в районі вулиць Южна, 1-а трамвайна, 2-а трамвайна, Суходольска, Брестська на паркову зону.

Крім того, проект генерального плану не був опублікований у повному обсязі в жодному ЗМІ Луганщини, внаслідок чого луганчани не мали змоги з ним ознайомитись. Незважаючи на той факт, що головний архітектор міста В’ячеслав Женеску пообіцяв громадськості його опублікувати, до початку сесії цього так і не було зроблено.
Сам же проект генерального плану передбачає такі важливі для громади питання як перенесення дитячої обласної лікарні на окраїну міста та стратегію розвитку міста на багато років вперед.

часники мітингу перед стінами міськради вимагали від депутатів не розглядати це питання. Однак три фракції міськради (Партія регіонів, КПУ, «Сильна Україна») схвалили Генеральний план міста, що обурило представників громадськості, які були присутні на сесії. Після рішення депутатів, громадські активісти демонстративно та масово залишили приміщення міськради. Вони заявили, що будуть оскаржувати рішення Луганської міської ради в суді. Переглянути відео

«Менше знаєш – краще спиш!»
Однак на цьому депутати не зупинились і продовжили наступ на інтереси міської громади. Так, наступним рішенням, яке ухвали депутати, стало зменшення складу громадської палати при Луганській міській раді з 40 до 25 осіб. Обранці мотивували це тим, що багато представників громадськості начебто не беруть участь в її роботі.

За скорочення громадської палати при Луганській міській раді проголосували в повному складі Партія регіонів та КПУ. Фракція «Фронт Змін» та «Сильна Україна» утримались. Проте кого саме з громадських активістів викинули з громадської палати – ніхто не повідомив. Представники ОПОРИ не сумніваються, що таким чином керівництво міської ради планує залишити в складі палати тільки найлояльніших громадських діячів.

Податків багато не буває
«Допомогли» депутати під час засідання і приватним підприємцям. Їм підвищено ставку єдиного податку. Згідно останнього рішення міськради, ставка єдиного податку по всім видам діяльності становить 200 грн. за усього 16-ти видів діяльності. Це призведе до того, що кожен четвертий приватний підприємець відтепер буде платити більше до бюджету. Цікаво, що таке непопулярне рішення одноголосно підтримали всі без винятку фракції міської ради. Окрім цього, введено додатковий податок – туристичний збір, який відтепер будуть платити гості м. Луганськ. Вочевидь, велика кількість туристів у Луганську настільки набридла депутатам, що вони їх вирішили обмежити збільшенням платежів.