25 січня 2011 року відбулося пленарне засідання Кременчуцької міської ради.
Загальна інформація про підготовку засідання
Інформація про дату, час та порядок денний ІІІ сесії міської ради була опублікована на офіційному сайті міськради та в офіційній газеті «Віснику Кременчука».
Відповідно до п. 8 ст. 4 регламенту Кременчуцької міської ради, «на засіданні ради можуть бути присутніми громадяни на визначених для них місцях і за попереднім записом, який веде уповноважена особа. Заявки на запис подаються до закінчення робочого дня, що передує пленарному засіданню».
Тому 21 січня на ім’я секретаря міської ради було направлено звернення з проханням надати можливість представникам ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА» бути присутніми на пленарному засіданні сесії. Вже 24 січня отримані перепуски, за якими можна було потрапити до зали засідання. Того ж числа, о 15:00, був проведений семінар для депутатів міської ради за участю міського голови, заступників міського голови, керівників відповідних управлінь, відділів та служб міськвиконкому, де депутати мали змогу поставити уточнюючі питання, заслухати ініціаторів проектів рішень, обговорити пропозиції, що надійшли від депутатських комісій.
Депутатські запити: пивний бар і тарифи цікавлять, а банкротство комунального підприємства – ні
25 січня о 10:00 розпочалося засідання Кременчуцької міської ради. У роботі сесії взяли участь 56 депутатів з 60, представники засобів масової інформації та громадських організацій. На розгляд було винесено 46 питань, три з яких були додатковими, але матеріали по них депутати отримали ще на засіданнях постійних депутатських комісій 18- 21 січня. 11 питань порядку денного можна узагальнити під назвою «Земельні».
Перед розглядом питань порядку денного депутати-мажоритарники зачитали 3 запити. Перший (від представника фракції ВО «Батьківщина») стосувався перерахунку вартості тарифів на комунальні послуги для мешканців 186 кварталу міста Кременчука за 2009 рік, оскільки вона була нарахована їм за завищеними тарифами. Другий запит (також від депутата-мажоритарника – члена ВО «Батьківщина») стосувався незаконного розміщення пивного бару поблизу міського палацу культури та того, що необхідно вжити заходів для його ліквідації. Обидва запити були підтримані більшістю депутатського корпусу.
Останній з трьох депутатських запитів був запропонований депутатом-комуністом та мав на меті створення тимчасової депутатської комісії для з’ясування обставин банкрутства КП «Міжлікарняна аптека 211». Але запит не набрав необхідної кількості голосів.
Чисте повітря чи прибрані смітники?
Найбільше дискусій викликало питання № 3 порядку денного «Про внесення змін до рішення міської ради від 28 грудня 2010 року «Про міський бюджет на 2011 рік» та викладення його у новій редакції». А саме пункт 3.1 додатку 9 «Розподіл видатків міського фонду охорони навколишнього природного середовища» та сума у 800 000 грн. на придбання пересувної лабораторії для контролю за станом забруднення атмосферного повітря в місті.
Голова фракції Партії регіонів запропонував придбати на ці кошти автомобіль для збору сміття. Мотивацією цієї пропозиції було те, що, навіть після виявлення перевищення рівня забруднення атмосферного повітря тим чи іншим підприємством за допомогою пересувної лабораторії, буде надзвичайно важко стягнути з порушника кошти за перевищення норм викидів. Крім того, експлуатація лабораторії потребує додаткових коштів з міського бюджету (акредитація, навчання та оплата праці працівників, реактиви для проведення замірів), а також те, що придбання пересувної лабораторії не є нагальною потребою для міста. Натомість придбання додаткової машини для вивозу сміття забезпечить кожен район міста повноцінним і своєчасним сміттєвивозом та не потребує додаткового фінансування. Але усі аргументи проти придбання пересувної лабораторії були спростовані начальником міського відділу екології. На підтримку цієї ідеї виступили також представники фракцій «Батьківщина», «Фронт Змін» та депутати-мажоритарники. Пропозицію голови фракції Партії регіонів підтримали лише її члени, тому пропозиція не набрала більшості голосів. Рішенням сесії затверджено придбання пересувної лабораторії.
Наступного дня рішення, прийняті на пленарному засіданні, були оприлюднені на офіційному сайті Кременчуцької міської ради http://www.kremen.mvk.pl.ua.
Координатор кампанії громадського спостереження у Полтавській області:
Наталія Слинько
Тел.: 098-284-40-59