Процес реєстрації кандидатів територіальними виборчими комісіями по Черкаській області загалом пройшов без проблем. Проте мають місце судові справи у Черкасах та Смілі. Так, Черкаська міська виборча комісія, не зважаючи на рішення суду, досі відмовляється реєструвати «Партію вільних демократів», а Смілянська міська виборча комісія не хотіла реєструвати самовисуванця на пост міського голови Михайла Коваленка.

27 вересня Черкаська міська виборча комісія відмовила 12 кандидатам зі списку «Партії вільних демократів» в реєстрації з посиланням на п. 7. ст. 38 Закону України «Про місцеві вибори» – відсутність в автобіографії обов'язкових відомостей: в одного не вказано громадянство, в трьох партійність, в 11-ти з них  – громадська робота. В свою чергу «Партія вільних демократів» подала до Черкаського окружного адміністративного суду, який частково задовольнив позов і визнав постанову ТВК неправомірною. Потім відбулося апеляційне оскарження Черкаською міською виборчою комісією ухвали суду. 4 жовтня Київський апеляційний суд залишив чинним рішення першої інстанції.  Крім того, «Опозиційний блок» подав позовну заяву на Черкаську міську виборчу комісію з вимогою скасувати реєстрацію списку кандидатів від «Партії вільних демократів». Натомість Черкаський адміністративний окружний суд не задовольнив цей позов. Проте вчора увечері, за повідомленням міського голови Сергія Одарича («Партія вільних демократів»), Черкаська міська виборча комісія відмовилася виконувати рішення суду.

Також на засіданні 29 вересня, Черкаська виборча комісія відмовила в реєстрації 8 кандидатам, в тому числі першому номеру, від Партії «Демократичний альянс», а решті 4 дала час на усунення недоліків і зареєструвала їх на засіданні першого жовтня (4 жовтня Черкаський адміністративний окружний суд частково задовольнив позов: постанову ТВК визнав неправомірною, а дії правомірними).

Також на засіданні Черкаської міської виборчої комісії, яке відбулося 1 жовтня, не було зареєстровано списки кандидатів до Черкаської міської ради від партій «Партія простих людей» і «Народно-трудовий союз», і так само кандидатів на міського голову від цих політичних сил (п. 2. ч.1 ст. 38, 40 Закону України «Про місцеві вибори» – документ, що підтверджує реєстрацію партії не відповідав вимогам). 4 жовтня Черкаський адміністративний окружний суд  не задовольнили позов  Партії «Народно-трудовий союз» до ТВК. «Партія простих людей»  не позивалась.

Окрім цього, Золотоніська районна виборча комісія у Черкаській області відмовила двом кандидатам у депутати Золотоніської районної ради, зокрема: Косенку О. М. включеному до виборчого списку Золотоніської районної партійної  організації  ВО «Свобода» і закріпленим за територіальним виборчим округом №6 (керуючись пунктом 2 частини 1 ст. 46 Закону України «Про місцеві вибори») та Бойку О. І.  включеному до виборчого списку Золотоніської районної організації політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Укроп» і закріпленим за територіальним виборчим округом №34 (керуючись тою самою нормою закону). Партії повідомлені і претензій не мають (зі слів голови даної комісії).

Золотоніська міська виборча комісія відмовила  Галату С.І. (самовисуванець), кандидату на пост міського голови Золотоноші, керуючись пунктом 6 частини 1 ст. 40 Закону України «Про місцеві вибори». Він погодився із постановою комісії і претензій не має  (зі слів голови даної комісії).

В останній день подання документів (30 вересня) Уманська місцева організація політичної партії «Партія простих людей Сергія Капліна» подала документи. Але Уманською міською виборчою комісією при перевірці документів була виявлена помилка: відсутність печатки на виборчому списку. Це була підстава для  відмови в реєстрації кандидатів.

Також відмову у реєстрації отримала Уманська міська Політична партія «Нова держава». Причина відмови та ж сама: відсутність печатки на виборчому списку.

2 жовтня Смілянська міська виборча комісія зняла кандидатуру самовисуванця на пост міського голови Коваленка  Михайла Вікторовича. На підставі того, що він ішов також кандидатом у депутати Черкаської обласної ради від партії «Соціалістів». Проте, як повідомляють у Черкаській обласній виборчій комісії, за заявою Михайла Коваленка партія викреслила його зі своїх списків, про що надали комісії відповідне рішення. Кандидат подав до суду на Смілянську міську виборчу комісію з вимогою поновити його, як кандидата на міського голову, визнати грубе порушення з боку ТВК, розпустити її в зв'язку з грубим порушенням закону та дозволити йому реалізувати право надати своїх представників до ДВК. Зрештою, позов було задоволено частково – його було поновлено кандидатом на міського голову, решту вимог не задовольнили.

Крім цього, були випадки реєстрації так званих клонів (кандидатів з ідентичними чи схожими прізвищами). Так, 30 вересня Уманська міська виборча комісія  Черкаської області  зареєструвала кандидата на посаду міського голови Яценка Анатолія Анатолійовича від партії «Наш Край» (однофамільця народного депутата по ОВО 200 (центр – Умань) та першого номера списку партії «Відродження» до Черкаської обласної ради).  Проте наступного дня він зняв свою кандидатуру.

А в місті Корсунь-Шевченківський на посаду міського голови як самовисуванець реєструвався Гайдай Анатолій Іванович, чинний Голова районної ради, однофамілець Гайдая Олександра Васильовича – чинного міського голови, який також є кандидатом на посаду міського голови від партії «Нова політика». Проте і він відкликав свою кандидатуру.

Довідково:
Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства черезефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування.