30 вересня закінчилась офіційна реєстрація кандидатів у депутати та кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови. Громадянська мережа ОПОРА відслідкувала яку ж кількість кандидатів зареєстровано територіальними виборчими комісіями на посаду мера міста для участі у виборчих перегонах.

На посаду міського голови було подано документи для реєстрації 11 кандидатів, зокрема 5 самовисуванців та 6 кандидатів від політичних партій. Серед числа самовисуванців на посаду мера були зареєстрованими: Володимир Хомко (діючий міський голова Рівного), Вікторія Шинкаренко (волонтер батальйону "Дар"),  Юлія Герасимюк (студентка, активістка Євромайдану),  Олег Ляшко (екс-кандидат у народні депутати України по виборчому округу №154) та Василь Цинко (пенсіонер). Висуванцями від політичних сил стали: Зураб Кантарія (Політична партія «Сила людей»), Дмитро Якимець (ВО «Громадський контроль»), Олександр Лащук ( Європейська партія), Григорій Зарічнюк (Громадянська позиція Анатолія Гриценка), Олексій Бучинський (ВО "Свобода") та Олексій Муляренко (БПП "Солідарність").                

10  кандидатів на посаду мера , наразі, вже є зареєстрованими , оскільки виборча комісія прийняла рішення про їх реєстрацію як кандидатів на посаду мера. Не зареєстрованим лишається 1 кандидат, Зураб Кантарія. Сьогодні відбудеться засідання щодо прийняття рішення про реєстрацію  кандидата  на посаду міського голови про відмову в реєстрації.             

У Рівненській міській виборчій комісії зареєстрованими є 18 партій. Зокрема, це Партія «Опозиційний Блок», «Народний рух України», «Європейська партія України», «Об’єднання «Самопоміч», «Громадянська позиція», Партія ветеранів Афганістану, Аграрна партія України, Радикальна партія Ляшка, ПП «Прогрес»,  ВО «Свобода»,  БПП «Солідарність», « Сила людей», «Наш край», Воля, УКРОП,  ПП «Патріот», ВО «Батьківщина», «Громадський Контроль».

До Рівненської обласної виборчої комісії подали документи для реєстрації 15 партій: Аграрна партія України, ВО «Батьківщина», Радикальна партія Олега Ляшка, Партія «Опозиційний Блок», «Наш Край», «БПП «Солідарність», УКРОП, ВО «Свобода», «Народний контроль», «Сила Людей», Воля, Прогрес, Партія «Конкретних справ», «Громадянська позиція» та Європейська партія України.  З них, зареєстрованими є лише 2: Європейська  партія України та «Сила людей».

Окрім цього, Партія «Народний рух» провела конференції, де були висунуті кандидати, але подання до обласної виборчої комісії , в результаті,  не подала.

Громадянська мережа ОПОРА нагадує, що до 1 жовтня включно, відбувається прийняття рішення територіальною виборчою комісією про реєстрацію кандидата (кандидатів) у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови або про відмову в реєстрації(абзац перший ч.9 ст. 41, абзац перший ч.4 ст. 42, абзац перший ч.4 ст. 43 Закону України «Про місцеві вибори»).

За коментарями звертайтеся:
Анатолій Бондарчук
координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Рівненській області
+380969187408
 
(#вибори15; #elect_ua; #opora; #опора)
Довідково:
Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства черезефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування.