Журналіста видання «Точка ОПОРИ» не пустили до конференції політичної партії «Наш Край», де проходило висування кандидатів по багатомандатному виборчому округу до Миколаївської міської ради. Разом з тим, організатори запросили представників комунальних ЗМІ.
Так, у понеділок, 21 вересня, о 17:00 на території заводу «Екватор» проходила конференція політичної партії «Наш Край». Але як виявилось, не всі мали однаково вільний доступ на данний захід. Журналіста газети «Точка ОПОРИ», засновником якої є Громадянська мережа ОПОРА, не пустили на конференцію, заявивши, що він не акредитований. Але процедуру акредитації організатори пояснити не змогли.
Зазначимо, що згідно частини 5 статті 37 Закону України «Про місцеві вибори» політична партія повинна повідомляти про дату, час та місце політичної конференції територіальну виборчу комісію не пізніше ніж за день до дня зборів.
Політична партія «Наш Край» повідомила Миколаївську міську виборчу комісію у письмовій формі про дату та місце зборів, але не повідомила засоби масової інформації, чим порушила другий абзац частини 5 37 статті ЗУ «Про місцеві вибори», де зазначається, що разом з ТВК політична партія повинна повідомляти і ЗМІ та визначити порядок акредитації для цих ЗМІ.
Варто додати, що на захід також прийшли журналісти інформаційних агенцій «Інше ТВ» та «Українська медіа група», які дізнались про проведення конференції під час засідання ТВК, оскільки їхнім редакціям політична партія про захід не повідомляла.
Фото: Дар’я Ткаченко
Як розповіла спостерігачам Громадянської мережі ОПОРА журналіст УМГ Дар’я Ткаченко, організатори намагали не пропустити її, оскільки вона не мала акредитації, однак один з депутатів, побачивши, що назріває скандал, попросив організаторів пропустити її у залу. Разом з нею також зайшов і журналіст видання «Інше ТВ».
Разом з тим, на конференції безперешкодно знаходились представники комунальних ЗМІ, зокрема ті, засновниками якого є Миколаївська міська рада. Як вдалось дізнатись спостерігачам ОПОРИ, працівники телеканалу мали змогу акредитуватись, оскільки були повідомлені про дату, час та місце проведення політичного заходу.
Зазначимо, що частина 1 статті 26 Закону України «Про інформацію» передбачає, що усі дії, пов'язані з акредитацією, мають ґрунтуватися на
принципах відкритості, рівності, справедливості з метою забезпечення права громадськості на одержання інформації через засоби масової інформації.
Громадянська мережа ОПОРА вважає, що організатори конференції «Наш Край» упереджено ставляться до певних ЗМІ, чим порушують публічність та відкритість виборчого процесу, а саме пункт 4 статті 13 ЗУ «Про місцеві вибори», де зазначається, що всім представникам ЗМІ, незалежно від форми власності, гарантується безперешкодний доступ на всі публічні заходи пов’язані з місцевими виборами.
Анонс подій
- 24 вересня 2015 Прес-конференція: «Місцеві вибори на Полтавщині: тенденції та особливості місцевої кампанії»
- 22 вересня 2015 Прес-конференція: "Особливості старту місцевих виборів на Вінниччині"
- 22 вересня 2015 Прес-конференція: «Житомирщина: тенденції та очікування на старті виборчої кампанії»
- 22 вересня 2015 Прес-конференція: «Місцеві вибори в Закарпатській області: тенденції на старті виборчої кампанії»
Регіональні сайти
Популярні теги
94 округ Громадський моніторинг ЗНО ОСББ ТВК агітація вибори вступна кампанія дніпропетровська область дорогі депутати енергоефективність енергозбереження законопроект київ місцеві вибори місцеві вибори 2015 овк парламент парламентські вибори повторні вибори позачергові вибори порушення тарифи черкаська область