У вересні та серпні у соціальній мережі Facebook «Українська Галицька партія» розіграла «симпатичний левовий реглан». А вулиці міста Тернопіль заполонили білборди та сітілайти із політичною рекламою новоствореної партії.

Ukr.Hal.partiya.00

За умовами, щоб взяти участь в розіграші реглану,  потрібно спершу  вподобати сторінку «Української Галицької партії» Тернопільської обласної організації, потім  зробити репост запису своїм друзям по соціальній мережі. Ім’я переможця розіграшу мало визначатись  за допомогою сервісу  random.org. 

«Українська Галицька партія» є досить молодою та маловідомою партією, адже за даними Державної реєстраційної служби України вона зареєстрована 18.08.2014 р., головою партії є  Мельник Ігор Володимирович, офіційна адреса реєстрації – м. Львів, вул. Конотопська 2, кв. 23. Головним територіальним управлінням юстиції у Тернопільській області, 06 лютого 2015 р. зареєстрована Тернопільська обласна організація Політичної партії «Українська Галицька партія», її керівником є – Велиган Ігор Богданович.

Потрібно зазначити, що  якщо «Українська Галицька партія», чи інші політичні партії, будуть продовжувати проводити подібні розіграші після офіційної реєстрації кандидатів у депутати місцевих рад, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, то такі дії можуть мати ознаки порушення Закону України «Про місцеві вибори» п.4. ст.60 яка говорить, що  «забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям грошей чи безоплатно або на пільгових умовах цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора місцевої організації партії, яка є суб’єктом виборчого процесу, політичної партії, місцева організація якої є суб’єктом виборчого процесу, або інших агітаційних матеріалів, за умови, що вартість таких товарів не перевищує 5 відсотків розміру мінімальної заробітної плати) та інших матеріальних цінностей або робіт чи послуг. Забороняється укладення з виборцями за рахунок коштів виборчого фонду оплатних договорів на проведення передвиборної агітації». Потрібно зазначити, що 5% від розміру мінімальної зарплати станом на вересень 2015 року становить 60,90 грн.

Ще одним проявом активної політичної діяльності цієї партії, є розміщення на вулицях міста білбордів та сітілайтів із партійною символікою та закликом «Будуємо Україну – починаємо з Галичини», ці рекламні матеріали без вихідних даних . На нашу думку, така політична реклама до початку передвиборчої кампанії може мати ознаки передчасної агітації та порушує принцип рівним можливостей.

Ukr.Hal.partiya1

Фото, використані у матеріалі - з офіційної сторінки Тернопільської обласної організації Політичної партії «Українська Галицька партія» у соціальній мережі Facebook.

Моніторинг парламенту | Веб-сайт|Фейсбук | Твіттер

(#вибори15; #elect_ua; #opora; #опора)
 
Довідково:
Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства черезефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування.