Прийшовши 31 жовтня на дільниці, виборці можуть не знайти в бюлетенях низку кандидатів від УНП, «Нашої України» та Партії регіонів. Дві нові технології задіяні у виборчому процесі.
У кількох районах області зафіксовано скарги щодо тиску на кандидатів від опозиційних партій. Найгостріша проблема виникла у Бучацькому районі, де 22 жовтня депутати від УНП та «Нашої України» зробили спробу скликати позачергову сесію районної ради. Втім, вона виявилася невдалою – на сесію не прийшли представники «Батьківщини», що позначилося на кворумі.
Головні звинувачення стосувалися начальника районного відділу освіти, головного лікаря, заступника голови та керівника апарату Бучацької райдержадміністрації. Саме ці особи, на думку представників УНП та «Нашої України», здійснювали тиск на кандидатів від опозиційних партій, примушуючи їх відмовитися від участі у виборах.
21 жовтня відбулася сесія обласної ради, де було зачеплено й це питання, і навіть винесено на голосування рішення про рекомендацію голові ОДА звільнити начальника обласного відділу освіти Івана Запорожана. Це рішення набрало лише 60 голосів при необхідних 61.
Інша тенденція цієї виборчої кампанії, що стосується Партії регіонів, – представники цієї політичної сили здебільшого у списках та виборчих бюлетенях зазначені як безпартійні.
Очевидно, що це відповідає правді, адже абсолютна більшість кандидатів у списках ПР були безпартійними, а в поодиноких районах у списках регіоналів взагалі не було членів ПР. Тепер же, коли виборці отримають бюлетень з кандидатами, то не зможуть дізнатися, яку політичну силу вони представляють.
Відео з сесії обласної ради, де озвучуються імена та прізвища тих, на кого чинився тиск, можна побачити тут: http://vn.20minut.ua/news/10185380.html
Контакти координатора кампанії громадського спостереження ГМ ОПОРА у Тернопільській області
Святослав Липовецький
Тел.: 097 548 34 08