29 жовтня об 11:00 з приміщення окружної комісії № 52, яка розташована у Дзержинську Донецької області, військові забрали техніку і документацію комісії та вивезли її в невідомому напрямку. Силовиків супроводжували окремі члени комісії. Про це повідомляють спостерігачі ДОО «Комітет виборців України» та Громадянської мережі ОПОРА.

«Сьогодні трапилася надзвичайна ситуація. Зранку у місті було чутно вибухи, які лунали неподалік від Дзержинська. Після цього серед членів ОВК пішли чутки, що ДНРівці можуть піти у наступ на місто. Близько 11:00 члени комісії прийняли рішення залишити окружком, нібито через питання безпеки. Військові забрали документацію, а також техніку, зокрема, сервер, який завантажили до машини. Після цього вони поїхали у невідомому напрямку, їх також супроводжували деякі члени комісії», — повідомляє спостерігач.

За словами очевидців, близько 16:00 частина членів комісії повернулися до приміщення ОВК. Наразі в приміщенні також знаходиться сервер. Треба зазначити, що в окружній комісії підтвердили, що цей інцидент мав місце, і члени ОВК на певний час залишали приміщення. Разом із цим, вони не змогли підтвердити інформацію, що з окружкому вивозилася документація та техніка.

Крім того, як повідомляє спостерігач ДОО КВУ та ОПОРИ, вчора увечері окремі кандидати-мажоритарники подали скарги на дії окружної комісії. «Кандидати дуже незадоволені результатами виборів. За їх словами, вони зафіксували велику кількість порушень, які, на їх думку, суттєво вплинули на хід голосування», — зазначив спостерігач.

 

Контактна інформація для преси:
Олександр Іванов
Прес-секретар спільної кампанії громадського спостереження

 

Про громадське спостереження за виборами
Громадське спостереження ОПОРИ та ДОО «Комітет виборців України» — це діяльність, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.
Починаючи з вересня 2014 року, Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Мережа залучить до моніторингової кампанії 213 довготермінових спостерігачів, які працюватимуть у всіх регіонах України від офіційного старту виборчої кампанії до оголошення остаточних результатів виборів. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.
У Донецькій області громадське спостереження за парламентськими виборами забезпечує обласна організація «Комітету виборців України».