22 жовтня у школу села Концово Ужгородського району (одномандатний виборчий округ №68) навідався кандидат у народні депутати (самовисування) Василь Ковач. Під час зустрічі, за інформацією спостерігача ОПОРИ, кандидата супроводжувала сільський голова Тетяна Вачиля.
З її слів, зустріч з кандидатом пройшла під час шкільної перерви, відтак зриву роботи навчального закладу не було. З інформації Т.Вачилі, для зустрічі з кандидатом вистачило 10 хвилин перерви. Сільська голова каже, що зустріч вона не організовувала, лише показала кандидату дорогу до школи. Тетяна Вачиля зазначила, що сільрада надавала приміщення для агітації усім кандидатам, що зверталися, зокрема – Роберту Горвату («Блок Петра Порошенка») та Олександру Довгошу («Народний фронт»). Однак жоден із них, крім Василя Ковача, не просив провести зустріч саме у школі з учителями.
Щодо факту зустрічі, то на ній Василь Ковач подарував школі ноутбук «Asus» та 5 волейбольних м’ячів.
Директор школи Наталія Лужицька підтвердила спостерігачу ОПОРИ, що навчальний заклад отримав від кандидата ноутбук і найближчим часом його оформлять на баланс школи.
ОПОРА констатує – у таких діях кандидата Василя Ковача є ознаки проведення непрямого підкупу виборців.
Про подібні дії кандидата з ознаками непрямого підкупу виборців повідомляється у місцевій газеті «Неділя». Матеріали подані як «іміджеві» про діяльність кандидата.
Зокрема, на шпальті видання (№41 від 17 жовтня) опублікована «подяка» батьків дошкільнят за «матеріальну допомогу, виділену для придбання дитячих ліжечок».
У цьому ж номері подана інформація, що В.Ковач «підтримав» людей, що звернулися до нього з питанням ремонту дороги та спортмайданчику; подарував учасникам футбольного змагання м’ячі та форму.
У іншому номері газети «Неділя» (№49 від 10 жовтня) у вигляді «джинси» подана інформація, що кандидат В.Ковач подарував спортсменам обладнання для занять таеквон-до; профінансував художнє видання «Жменяки».
ОПОРА нагадує: у частини 14 статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів» зазначається – «Забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора партії, за умови, що вартість таких товарів не перевищує три відсотки розміру мінімальної заробітної плати), послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей. Така передвиборна агітація або надання виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати за або не голосувати за певну партію чи кандидата у депутати або згадуванням назви партії чи імені кандидата, є непрямим підкупом виборців».