Кандидати у народні депутати на Івано-Франківщині продовжують агітувати всупереч обмеженням, які встановлені законодавством. Це вже не вперше спостерігачі ОПОРИ фіксують розміщення агітаційних матеріалів на громадському транспорті та вказують кандидатам на порушення закону. Не минуло й кількох днів, як аналогічні випадки були зафіксовані знову.

Політична реклама самовисуванця Сергія Сергенюка, який балотується у 84-му виборчому окрузі (центр - Тисмениця) розміщена просто на поверхні маршрутного автобуса незважаючи на те, що Закон України «Про вибори народних депутатів України» встановлює пряму заборону на розміщення носіїв політичної реклами на зовнішній поверхні та всередині транспортних засобів громадського користування.

Sergenjuk2

Аналогічне порушення ОПОРА виявила у 88-му виборчому окрузі (Коломия, Коломийський і Городенківський райони) - на склі громадського транспорту розміщено агітаційний плакат кандидата самовисуванця Івана Григоріва.

Grygoriv

Спостерігачі впродовж минулого тижня виявили також поширення агітаційних матеріалів, які не містять передбачених законом вихідних даних. Зокрема, про візит лідера партії «Правий сектор» Дмитра Яроша на Івано-Франківщину повідомляли агітаційними матеріалами, які не містять вихідних даних. Листівками без необхідних даних також інформують виборців 88-му виборчого округу (центр - Коломия) про зустріч із Юлією Тимошенко, лідером ВО «Батьківщина».

jarosh IF Ogoloshennja Tymoshenko

ОПОРА нагадує кандидатам у народні депутати, що частини 9 та 23 статті 74 ЗУ «Про вибори народних депутатів України» забороняє розміщувати носії політичної реклами у громадському транспорті та поширювати агітаційні матеріали, які не містять інформації про про замовника друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, установу, яка здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск.

За коментарями звертайтеся:

email: [email protected]

 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.
Починаючи з вересня 2014 року, Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Мережа залучить до моніторингової кампанії 213 довготермінових спостерігачів, які працюватимуть у всіх регіонах України від офіційного старту виборчої кампанії до оголошення остаточних результатів виборів. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів. 
Twitter:https://twitter.com/opora (@opora)