На прес-конференції кандидатів від партії «Блок Петра Порошенка» Віталія Кличка, Валерія Пацкана та Роберта Горвата 19 жовтня повідомили, що в Ужгороді (одномандатний виборчий округ №68) побили їхнього агітатора.

Як розповів Валерій Пацкан, «18 жовтня в Ужгороді на вул. Заньковецької 74 невідомі побили агітатора за кандидата у народні депутати по 68 виборчому округу Роберта Горвата –  Андрія Грабара. Напад вчинили під час того, як Андрій намагався проводити агітацію серед виборців». За фактом нападу до міліції подана заява, але разом з тим і партія і штаб, каже Валерій Пацкан, докладатимуть усіх зусиль, щоб знайти кривдника.

Сама прес-конференція була влаштована з нагоди візиту до Ужгорода та Чопа кандидата №1 у списку «Блоку Петра Порошенка» Віталія Кличка. Він на центральних площах Чопа та Ужгорода 19 жовтня закликав виборців голосувати за кандидата від цієї партії в одномандатному виборчому окрузі №68 Роберта Горвата. Оскільки виступ Віталія Кличка проведений у позаробочий час, порушень правил ведення виборчої агітації не зафіксовано.

Також в Ужгороді 19 жовтня у великій залі Ужгородського національного університету пройшла зустріч з виборцями кандидата у народні депутати на одномандатному виборчому окрузі №39, лідером партії «Правий Сектор» Дмитром Ярошем. Зустріч проходила під пильною охороною озброєних людей у камуфляжі та зі зброєю.

Невідомі особи у воєнній формі з автоматичною зброєю знаходилися також у залі, де відбувалася зустріч: стояли біля дверей, ходили по сцені та збирали у присутніх записки із запитаннями до Дмитра Яроша.

jarosh jarosh 2

На запитання спостерігача ОПОРИ, що роблять озброєні люди на мирному зібранні, Дмитро Ярош відповів: «мені повідомили в СБУ, що на Закарпатті мене  можуть завалити». Проте, трохи згодом, на прес-конференції Дмитро Ярош уточнив, що подібні повідомлення приходять йому часто і мова йшла про якусь певну групу людей, яка нібито мала намір приїхати на Закарпаття, щоб розправитися з кандидатом.

Варто зазначити, що ст.39 Конституції України регламентує, що мирні зібрання повинні проводитися без зброї: «Громадяни мають право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації, про проведення яких завчасно сповіщаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування.

Обмеження щодо реалізації цього права може встановлюватися судом відповідно до закону і лише в інтересах національної безпеки та громадського порядку - з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров'я населення або захисту прав і свобод інших людей».

На Закарпатті спостерігачі ОПОРИ продовжують фіксувати факти умисного пошкодження носіїв зовнішньої реклами із розміщенням агітації.

Зокрема, 16 жовтня невідомі в Ужгороді пошкодили сіті-лайт із агітацією кандидата від партії «Народний фронт» (одномандатний виборчий округ №68) Олександра Довгоша.

Dovgosh

18 жовтня поблизу смт. Дубове (Тячівський район Закарпатської області) невідомі закидали речовиною з фарбою білборд із агітацією кандидата від партії «Народний фронт» (одномандатний виборчий округ №72) Василя Дем`янчука.

Demjan4uk

Також в Ужгороді (одномандатний виборчий округ №68) 18-19 жовтня зафіксовані незначні пошкодження білбордів із агітацією «Інтернет-партії України» та «Опозиційного Блоку». Мова йде про здирання з білбордів частини зображення, а також нецензурні надписи. 

За коментарями звертайтеся:
Феськов Володимир
координатор ОПОРИ у Закарпатській області
+38 066 317 36 13
 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.
Починаючи з вересня 2014 року, Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Мережа залучить до моніторингової кампанії 213 довготермінових спостерігачів, які працюватимуть у всіх регіонах України від офіційного старту виборчої кампанії до оголошення остаточних результатів виборів. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.