Окремі члени ОВК та виборчі штаби незадоволені розподілом керівних посад у дільничних виборчих комісіях в окрузі № 87 (центр - Надвірна). Щодо кандидатур на керівні посади найбільше були враховані пропозиції «Заступу» і «Громадянської позиції», а пропозиції інших партій врахували меншою мірою. Ті, кому не пощастило, мають претензії до ОВК. Як з'ясувала ОПОРА, сталося це невипадково.

Наприклад «Заступ» отримав керівні посади майже у всіх тих ДВК, у які пропонував свої кандидатури. Аналогічна ситуація у «Громадянської позиції». Незадоволення таким розподілом керівних посад висловили члени ОВК від ВО «Батьківщина» та ВО «Свобода», а також уповноважений представник Радикальної партії Олега Ляшка.

Розподіл керівних посад спочатку відбувався шляхом узгодження та обговорення кандидатур з уповноваженими представниками партій та довіреними особами кандидатів, але цей процес дуже затягнувся у часі. Тоді системний адміністратор ОВК запропонував розподілити керівні посади автоматично з допомогою спеціальної програми. ОВК погодилась, не знаючи, що це не передбачено і технічно неможливо. Наступного дня ОВК затвердило результати розподілу, які були зроблені начебто “системою”.

Представниця виборчого штабу Радикальної партії Олега Ляшка Марина Ланіна стверджує, що ОВК ввела їх в оману, повідомивши про те, що інформаційна система «Вибори» самостійно розподілить кого і на яку посада призначати. Пані Ланіна пояснила ОПОРІ, що під час узгодження кандидатур повірила словам ОВК про автоматичний розподіл керівних посад у ДВК і після цього покинула засідання. Проте, після утворення ДВК уповноважений представник РПОЛ, у рішенні ОВК запідозрила обман: «Отримавши результати (розподілу керівних посад – ред.) і проаналізувавши цю всю картину, ми зрозуміли, що ще абсолютно не система (розподілила посади – ред.). Система особисто людей не знає, для системи все одно хто, де і куди, система за математичним принципом визначає, а тут його не було» - розповіла Марина Ланіна.

Член ОВК Василь Білоус від ВО «Свобода» вважає непорядними дії осіб, причетних до непрозорого розподілу керівних посад у ДВК та вважає, що системний адміністратор обманув окружну виборчу комісію. «Нас переконав системний адміністратор, і ми (ОВК – ред.) прийняли рішення, що система сама визначить заповнення квот» – розповідає пан Білоус. Пан Білоус стверджує, що вже після того, як ДВК були утворені він довідався, що системний адміністратор надав хибну інформацію членам ОВК щодо автоматичного заповнення квот у керівному складі ДВК.

Інший член ОВК від ВО «Батьківщина» Людмила Бурма стверджує, що телефонувала у ЦВК у відділ технічної підтримки, де їй повідомили що визначення кандидатур на керівні посади у ДВК згідно квот здійснюється вручну – інформаціно-аналітична система з якою працюють системні адміністратори ОВК, цього не робить.

Про те, що не існує технічної можливості автоматично визначити кандидатури на керівні посади відповідно до квот, не знали ні голова ОВК, ні заступник голови комісії. «Ми нічого вручну не поправляли, система видала списки, які ми затвердили» – повідомила заступник голови ОВК Світлана Опришко.

Як з’ясувалося, системний адміністратор самостійно і на власний розсуд  розподілив кандидатури у керівному складі ДВК та видав це членам окружної виборчої комісії за результат автоматичного розподілу, а ОВК, нічого не підозрюючи, утворила ДВК з тим керівним складом, який подав системний адміністратор. Він пояснив, що коли інформаційна система «Вибори» не прийняла результати ручного розподілу, він на власний розсуд визначив кандидатури у керівному складі ДВК, не повідомивши ані керівний склад ОВК, ані інших членів ОВК.

«Цей факт свідчить про те, що системний адміністратор взяв на себе обов’язки, не притаманні для технічного персоналу ОВК. Визначати, хто і на якій керівній посаді працюватиме у ДВК, відповідно до квот, має окружна виборча комісія, а не технічний персонал. Незважаючи на те, що системний адміністратор перебрав на себе функції ОВК, внаслідок чого деякі члени ОВК та представники штабів мають обґрунтовані претензії – здійснити перерозподіл посад не вдасться, адже ОВК своєю постановою затвердила керівний склад, сформований системним адміністратором. Це прецедент безвідповідальності та свідомого обману, коли системний адміністратор, фактично, пошив у дурні всю ОВК, збрехавши про систему, яка начебто розподілила ці посади автоматично» - зауважує координатор ОПОРИ на Івано-Франківщині.

 
За коментарями звертайтеся:
 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.
Починаючи з вересня 2014 року, Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Мережа залучить до моніторингової кампанії 213 довготермінових спостерігачів, які працюватимуть у всіх регіонах України від офіційного старту виборчої кампанії до оголошення остаточних результатів виборів. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів. 
Twitter:https://twitter.com/opora (@opora)