Цього тижня у поле зору спостерігачів ОПОРИ потрапили п’ятеро кандидатів у народні депутати, передвиборна агітація яких містить ознаки порушення обмежень щодо ведення передвиборної агітації, встановлених Законом України «Про вибори народних депутатів України».

Законодавство забороняє розміщувати агітаційні матеріали на будівлях і у приміщеннях органів держаної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій державної та комунальної форми власності. Але це обмеження не стало перешкодою для появи у їдальні Рожнятівської РДА агітаційних матеріалів кандидата у 86-му виборчому окрузі (Долинський, Рожнятівський райони, частина Богородчанського району) від Радикальної партії Олега Ляшка, першого заступника голови Рожнятівської РДА Андрія Тринчука.

14 10 IF4 14 10 IF5

Порушення заборони на розміщення агітаційних матеріалів у громадському транспорті зафіксовано з боку двох кандидатів у 84-му виборчому окрузі (Тисменицький, Тлумацький райони, частина Галицького району). Агітаційні матеріали кандидатів Миколи Зелінського (голова Тисменицької РДА, висуванець від ВО «Батьківщина») та Михайла Довбенка (висуванець від Блоку Петра Порошенка) розміщено на громадському транспорті.

14 10 IF2 

Так само, всупереч встановлених законодавством обмеженням, на громадському транспорті виявлено агітаційні матеріалів Романа Григоришина, кандидата самовисуванця в окрузі № 89 (Верховинський, Косівський, Снятинський райони).

 14 10 IF3

На транспортних засобах громадського користування також зафіксовано факт розміщення агітаційних матеріалів Віталія Скрипника, кандидата від Блоку Петра Порошенка у 86-му виборчому окрузі (Долинський, Рожнятівський райони, частина Богородчанського району).

14 10 IF

ОПОРА нагадує, що згідно ч.9 ст.74 Закону України "Про вибори народних депутатів України" розміщення носіїв політичної реклами на зовнішній поверхні та всередині транспортних засобів громадського користування забороняється. А ч.5 ст.74 забороняє  розміщення агітаційних матеріалів та політичної реклами на будинках і в приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій державної та комунальної форми власності.

За коментарями звертайтеся:

email: [email protected]

 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.
Починаючи з вересня 2014 року, Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Мережа залучить до моніторингової кампанії 213 довготермінових спостерігачів, які працюватимуть у всіх регіонах України від офіційного старту виборчої кампанії до оголошення остаточних результатів виборів. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів. 
Twitter:https://twitter.com/opora (@opora)