6-го жовтня в м Дніпропетровськ журналістів політичної програми «Между строк» (канал «ТЕТ-Дніпропетровськ») не пустили на засідання Дніпропетровської міської виборчої комісії. Приводом для цього стало розпорядження мера міста Куліченка І.І. «про заборону пронесення відео та фототехніки до міськради». Територіальна виборча комісія міста знаходиться саме в приміщенні міської ради.

Як повідомляють спостерігачі ОПОРИ, вхід до мерії було очеплено залізним парканом та працівниками МВС у кількості близько 25 осіб. Всередині приміщення знаходилося ще стільки ж міліціонерів разом із заступником начальника дніпропетровського міського УВС Володимиром Седлецьким, які і не впустили журналістів на засідання ТВК, незважаючи на те, що представники ЗМІ показали посвідчення. Журналісти послалися на закон про вибори, який дозволяє їм безперешкодно відвідувати засідання комісії.

Кореспонденти прибули на місце разом з депутатами міської ради та намагалися потрапити до приміщення ТВК, щоб з’ясувати чому було відмовлено в реєстрації партії «Громадська сила». Після декількох спроб потрапити на засідання заступник начальника УВС запропонував спитати дозволу голови комісії щодо присутності представників ЗМІ. Він особисто піднявся до ТВК і згодом повідомив рішення голови комісії: «журналісти можуть заважати роботі і тому вона відмовляється пускати їх на територію ТВК».

Подробиці конфлікту можна переглянути на цьому відео:

В свою чергу керівник прес-служби міської ради Наталія Бабаченко спростувала інформацію про наявність розпорядження міського голови про заборону допуску журналістів до приміщення міськради, у тому числі ТВК. «У нас немає такого розпорядження і ніколи не було - усі журналісти проходять за журналістськими посвідченнями» - сказала Бабаченко, хоча на відео можна побачити абсолютно протилежне.

Спостерігачі ОПОРИ на власні очі бачили як представники «34 каналу» декілька днів потому після цього «розпорядження» потрапляли до ТВК без перешкод. Тому можна стверджувати про вибіркову  «нетерпимість» до ЗМІ.

Також очевидно, що  розпорядження мера міста протирічить  Конституції України і закону про місцеві вибори, відповідно до яких представники ЗМІ можуть без перешкод бути присутніми на засіданні ТВК.

За детальнішою інформацією звертайтеся до координатора кампанії громадського спостереження за виборами ГМ ОПОРА у Дніпропетровській області: