З численними конфліктами проходив процес подання документів для реєстрації кандидатів у ТВК у Волинській області. Ще 28 вересня, тобто за день до офіційного дня подання документів, біля приміщення Луцької міської виборчої комісії сформувалася довжелезна черга з представників політичних партій, які прагнули зареєструватися першими. 

Адже, як відомо із закону про місцеві вибори, порядок розміщення партій у виборчому бюлетені залежить від дати подання документів, тобто «хто швидше – той вище у списку». Цілу ніч чергу тримали представники семи політичних сил: 1. Партії регіонів, 2. «Молодої України», 3. «Нашої України», 4. Народної партії, 5. «Батьківщини», 6. «Єдиного Центру», 7. «Сильної України». Саме у такій послідовності (за винятком «Нашої України» та Народної партії, які домовились про обмін місць у черзі) партії подали свої документи до міської ТВК зранку 29 вересня і, в разі реєстрації кандидатів у виборчому списку, будуть розміщені у бюлетені.

Значно бурхливо аналогічні події відбувалися на обласному рівні. Так само, 28 вересня, біля кабінетів обласної виборчої комісії була жива черга з представників партій, що хотіли встигнути першими подати документи для реєстрації кандидатів у депутати по багатомандатному виборчому округу. Тут ТВК була готова розпочати прийом документів з 00:00 29 вересня. Однак перед самим початком процесу реєстрації розгорілась суперечка, хто ж має заходити першим, яка ледь не дійшла до бійки. 

Як виявилось, представник ВО «Батьківщина» хотів поза живою чергою подати документи першим, однак регіонали, які і тут зайняли місце заздалегідь, не пропускали бютівця. Додало суперечці силу й непорозуміння між головою обласної ТВК (від ВО «Батьківщина») та секретарем комісії (від Парті регіонів) через зникнення журналу вхідної документації. Сварка тривала ледь не півночі. Голова ТВК навіть змушений був викликати міліцію, аби хоч якось заспокоїти політиків. 

В результаті ситуація була врегульована, а представники партій подали документи у такій послідовності, в якій тримали чергу: 1. Партія регіонів, 2. «Молода Україна», 3. Народна партія, 4. «Наша Україна», 5. «Єдиний Центр», 6. «Батьківщина». Скоріш за все, робота обласної виборчої комісії буде дуже заполітизованою, і ще не раз виникатимуть суперечки та конфлікти. Наступним питанням, яке може спровокувати конфлікт, буде офіційна реєстрація кандидатів у депутати.

За детальнішою інформацією звертайтеся до координатора кампанії громадського спостереження за виборами ГМ ОПОРА у Волинській області:

Михайло Шелеп
тел.: 067-416-50-86
[email protected]