До розподілу керівних посад у Волинських ТВК було допущено 12 партій. З усіх партій найбільше керівних посад в територіальних виборчих комісіях області отримала ВО «Батьківщина» - 20. Однак кількісно в усіх територіальних комісіях переважають представники владної коаліції, які за рахунок політичних сил-сателітів додатково ввели в комісії своїх людей. Характерним для області є участь у більшості ТВК представників маловідомих та неактивних в останні роки партій, в той же час дієві політичні сили залишились без свого представництва в комісіях. Такий незбалансований розподіл місць в ТВК може призвести зловживань та маніпуляцій.

15 вересня 2010 року, на своєму вечірньому засіданні, ЦВК, прийнявши Постанову №355, сформувала склад усіх 21 територіальних виборчих комісій Волинської області, що здійснюють підготовку та проведення чергових місцевих виборів.
Участь у формуванні складу ТВК у Волинській області взяло 20 політичних партій, з них 13 вносили свої подання від парламентських фракцій, а решта 7 пропонували свої кандидатури для жеребкування. Загалом по області (як і по всій країні) розподіл кількості місць в комісіях є непропорційним.

Завдяки перевагам, які надає парламентським партіям виборчий закон, партії-члени владної коаліції автоматично отримали можливість сформувати половину складу усіх ТВК. В більшості випадків вони скористались цією можливістю і подали максимально можливу кількість осіб. Лише в Турійській районні виборчій комісії замість трьох Народну партію представляють два члени, а в Шацькій районній виборчій комісії від Комуністичної партії України є лише один представник.

Інші парламентські партії, блоки яких сформували відповідні фракції у ВРУ, а саме БЮТ та НУ-НС, були дещо обмежені у своїх можливостях в порівнянні з владними партіями, оскільки змушені були конкурувати між собою за право отримати місця в ТВК.
Доволі неочікувано місця у більшості територіальних виборчих комісіях Волинської області отримали такі мало примітні в останні роки партії, як Партія Зелених України, Селянська партія України та Партія «Солідарність жінок України». Остання з них взагалі отримала представництво в ТВК лише на Волині. Натомість такі політичні сили, як «Сильна Україна», Фронт змін та Єдиний центр, що протягом останніх років активно працюють в регіоні, не отримали жодного місця в ТВК.

З 12 партій, представників яких обрали на керівні посади в територіальних виборчих комісіях, найбільше керівних посад в ТВК області отримала ВО «Батьківщина» - 20. Далі йдуть Партія регіонів – 13 посад та партія «Наша Україна» (7). Інші провладні партії – Народна партія та Комуністична партія, отримали 5 і 4 керівних посад. Схожий розподіл між партіями і в розрізі отриманих посад. Таким чином розподіл керівних посад в сформованих ТВК непропорційний до кількості членів ТВК від кожної партії.

Також відзначимо такі дві особливості у складі сформованих ЦВК на Волині ТВК, що в усіх міських виборчих комісіях сформованих ЦВК керівні посади віддані лише трьом партіям – Батьківщина, Партія регіонів та Наша Україна, і те, що в 20 з 21 ТВК (крім Турійської районної ВК), в керівному складі комісій є представники ВО «Батьківщина».

На даний момент також вже завершено формування міських, сільських, селищних виборчих комісій, які до 19 вересня мали утворити районні виборчі комісії.
1st Zvit OPORY_Volyn

Для отримання інтерв`ю чи коментарів, будь ласка, звертайтеся:
Михайло Шелеп

  • Координатор кампанії громадського спостереження ГМ ОПОРА у Волинській області

моб. тел.: 067-41-65-086, e-mail: [email protected]