23 травня в Чернівцях на виїзді з міста (поворот до села Чагор Глибоцького району) було зафіксовано білборд з надписом «Навіщо олігархам влада? Щоб житувати по-новому. Не зрадь майдан!». Біг-борд не містить вихідних даних.

 

Зважаючи на те, що в тексті, котрий міститься на біг-борді, перефразовано лозунг виборчої кампанії кандидата на пост Президента Петра Порошенка «Жити по-новому», можна вважати розміщення такого біг-борду передвиборною агітацією не голосувати за кандидата.

Нагадаємо, що згідно зі ст. 64 закону України про вибори Президентап. 16. забороняється виготовлення та розповсюдження друкованих передвиборних  агітаційних матеріалів, що не містять відомостей про установу, яка здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, та замовника відповідних матеріалів.

Принагідно повідомляємо, що в Чернівецькому представництві Громадянської мережі ОПОРА запрацювала гаряча лінія, на яку виборці можуть залишати повідомлення про факти порушень виборчого законодавства 099 010 6551.

Важливу інформацію про вибори, порушення під час виборчої кампанії, хід та результати кампанії зі спостереження можна знайти на сайті Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРАhttp://oporacv.org/

antyPoroh

Детальніше:
Надія (ВІРНА) Бабинська, тел.: +380502104847, virna(at)opora.org.ua
Назар Тимощук,координатор виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА у Чернівецькій області, тел.: +38063 628 67 71, n.tymoshchuk(at)opora.org.ua

Довідково:

Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з березня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами Президента України, а також за проміжними парламентськими (83 округ) та позачерговими місцевими виборами. Організація співпрацює з 175 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 25 травня, до них долучаться ще 3000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.