Останніх декілька днів спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА у Львові все частіше фіксують скарги від виборців на іменні листи від імені Юлії Тимошенко, які вони знаходять у власних поштових скриньках. У них зазначені персональні дані адресата, зокрема - адреса та поштовий індекс. Лист починається особистим зверненням до виборця зі словами «Шановна [імя, по батькові], я звертаюся до Вас та всієї Вашої родини». Сам текс листа незмінно одинаковий.

Зміст листа будується довкола питання агресії Росії щодо України із закликом об’єднатись заради спільної боротьби, проти «війни, яку Путін оголосив Україні», «не допустити компромісів із корумпованими кланами» та зробити все, щоб «жити у справді демократичній і вільній від корупції країні». Крім цього, від імені Юлії Тимошенко перераховано 9 реальних кроків, які кандидат готова реалізувати спільно зі своїми виборцями, якщо ті довірять їй стати їхнім Президентом.

У листі містяться як непрямі заклики голосувати за Юлію Тимошенко, так і прямі заклики не голосувати за «людину, чиї власні бізнес-інтереси на території Росії можуть завадити проводити сильну і незалежну політику». Хоча ім’я цієї людини у листі не згадується, проте з його змісту зрозуміло, що найбільш ймовірно мова йде про кандидата у Президенти України Петра Порошенка. Такі дії можна трактувати як приховану антирекламу. Крім цього, такі іменні листи є прикладом порушення використання персональних даних виборців.

 

Для детальнішої інформації:

032 254 61 63 – офіс Громадянської мережі ОПОРА у Львові.

 

Довідково:

Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з березня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами Президента України, а також за проміжними парламентськими (83 округ) та позачерговими місцевими виборами. Організація співпрацює з 175 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 25 травня, до них долучаться ще 3000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.