На запрошення ОПОРИ кандидати у народні депутати по 83-му округу зібралися за круглим столом, щоб подискутувати, які сфери життя округу №83 потребують додаткового законодавчого регулювання. Потенційні народні обранці вперше публічно розповіли, як саме вони планують представляти інтереси міста на загальнодержавному рівні.

 

if kandydaty1

На круглому столі зібралося 8 із 13 зареєстрованих кандидатів у народні депутати по 83-му округу: Віктор Анушкевичус, Дмитро Романюк, Володимир Тітов, Михайло Петруняк, Руслан Коцаба, Володимир Чорноус, Ігор Шумега та довірена особа Максима Кицюка -- Юрій Жолоб.

Як пояснив координатор ОПОРИ на Прикарпатті, сьогодні виборці мають недостатньо інформації, яким чином кандидати на законодавчому рівні сприятимуть округу та й загалом, як планують працювати у випадку перемоги на виборах. Кандидати виступали у алфавітному порядку.

Міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус вважає, що проблеми міста не є відокремленими від проблем держави. У разі перемоги на виборах, кандидат обіцяє працювати над реформою місцевого самоврядування, децентралізацією влади, адміністративно-територіальною реформою та новим виборчим законодавством. Щодо Івано-Франківська, Анушкевичус має ряд напрацювань у сфері акумулювання коштів і розроблення нової системи теплопостачання міста та ремонту доріг.

Самовисуванець Руслан Коцаба першочерговим своїм завданням назвав зменшення кількості депутатаів ВРУ і прийнття закону про люстрацію. Однак, сьогодні кандидат оголосив про своє зняття з виборчих перегонів.

Представник самовисуванця Максима Кицюка розповів, що кандидат буде підтримувати реанімаційний пакет реформ, розроблений громадянами України.

Михайло Петруняк, самовисуванець, охоче попрацював би над законами про трудову міграцію. Зокрема, кандидат зауважив, що вже має напрацювання щодо надання трудовим мігрантам права участі у виборах, а також щодо пенсійного забезпечення мігрантів.

Самовисуванець Дмитро Романюк, який сьогодні також вирішив відмовитись від балотування, вчора наголошував, що депутат не повинен лобіювати вирішення проблем свого регіону, а займатися законотворчістю і працювати над проблемами усієї країни. найбільше його цікавить робота над законом про боротьбу із корупцією.

Найменш активний на цій виборчій кампанії кандидат-самовисуванець Володимир Тітов вважає, що Україні сьогодні потрібні два закони: про надання ЗМІ більшої незалежності та закон, який забороняв би чиновникам брехати.

Юрист за фахом, самовисуванець Володимир Чорноус поділився уже розробленими пропозиціями до законодавства: від ухвалення виборчого кодексу на вимогу Венеціанської комісії, до змін до закону про благодійність, закінчуючи необхідністю громадських робіт для порушників громадського порядку чи правил дорожнього руху. Кандидата цікавить також створення державного фонду компенсації жертвам злочинів та визначення транспортного збору місцевим податком.

Ігор Шумега, представник Народного Руху України акцентував увагу не тільки на реформі місцевого самоврядування, але й на необхідності перетворення Івано-Франківська в туристичну столицю Прикарпаття. Кандидат також допомагав би розробляти закон про люстрацію.

За коментарями звертайтеся:

email: [email protected]

 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. 
Починаючи з березня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами Президента України, а також за проміжними парламентськими (83 округ) та позачерговими місцевими виборами. Організація співпрацює з 175 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 25 травня, до них долучаться ще 3000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.