Вчора в Івано-Франківських мас-медіа з’явилася інформація про те, що штаб кандидата в Президенти від КПУ Петра Симоненка в Івано-Франківську масово відкликає людей із ДВК у зв’язку з тим, що кандидат оголосив про намір знятися з виборчих перегонів. При цьому інформують, штаб кандидата змушує своїх представників у ДВК писати заяви про складання повноважень членів дільничних виборчих комісій. ЗМІ розцінили цю ситуацію, як серйозну загрозу зриву виборчого процесу, дещо перебільшивши проблему.

Інформація про те, що представники Симоненка у виборчих комісіях Івано-Франківської області пишуть заяви про складання повноважень, підтверджується. Вчора голова ОВК №85 (центр - Тлумач), представник кандидата комуніста, подав заяву у ЦВК про складання повноважень. Спостерігачі ОПОРИ повідомляють, що далеко не всі члени ДВК від даного кандидата хочуть виконувати вказівку штабу кандидата і писати заяви про складання повноважень.

Стосовно загрози зриву виборів у Івано-Франківській області через те, що комуністи не будуть брати участі у роботі ДВК, хотів би всіх заспокоїти - загроза перебільшена. Навіть якщо всі комуністи не братимуть участі у роботі ДВК - трагедії не відбудеться. ДВК працюватимуть без них. Симоненко лише у 178 ДВК Івано-Франківської області має своїх представників. Якщо всі з вони одностайно ігноруватимуть виконання своїх обов'язків у ДВК, то це означає лише те, що 178 ДВК із 1034 ДВК Івано-Франківщини працюватимуть у складі 11 осіб, а не 12. Крім того, зміни до Закону України "Про вибори Президента України", що набули чинності 7 травня цього року, говорять про те, що виборча комісія може працювати у кількісному складі не менше 9 осіб. Тому не варто переоцінювати роль комуністів, цим вони вибори на Прикарпатті точно не зірвуть”, -- прокоментував координатор Громадянської мережі ОПОРА на Івано-Франківщині.

За коментарями звертайтеся:

email: [email protected]

Довідково:

Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з березня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами Президента України, а також за проміжними парламентськими (83 округ) та позачерговими місцевими виборами. Організація співпрацює з 175 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 25 травня, до них долучаться ще 3000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.