Спостерігачі ОПОРИ зафіксували розміщення агітаційних листівок у маршрутках № 28 за кандидата в депутати до Черкаської міської ради Юрія Гончара (самовисуванець). Згідно з чинним законодавством, розміщувати агітацію в громадському транспорті заборонено.

cherkasy ahit

Сама листівка містить заклик: «Голосуй за честь, відповідальність та порядність», коротку біографію кандидата та напис: «Єдиний трудовий депутат з народу». Спостерігачі ОПОРИ помітили, що як саме розміщення агітаційної листівки у громадському транспорті, так і відсутність вихідних даних на ній є порушенням законодавства.

Нагадаємо, що згідно із ЗакономУкраїни «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», зокрема п. 6, ч. 11, ст. 53:   «Забороняється розміщувати носії політичної реклами на зовнішній поверхні та всередині транспортних засобів громадського користування, у тому числі таксі, у приміщеннях та на будівлях станцій метрополітену, автобусних та залізничних вокзалів, портів та аеропортів».

Варто зазначити, що відповідно до ст. 212-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення, «порушення встановленого законом порядку розміщення агітаційних матеріалів чи політичної реклами або розміщення їх у заборонених законом місцях громадянином –тягнуть за собою накладення штрафу від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».

Окрім того, на листівках немає вихідних відомостей, що також є порушенням статті 49, пункту 8 Закону: «друкований агітаційний матеріал повинен містити відомості про установу, що здійснила друк, його тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск. Розповсюдження друкованих агітаційних матеріалів без зазначених відомостей забороняється».

 
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з березня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами Президента України, а також за проміжними парламентськими (83 округ) та позачерговими місцевими виборами. Організація співпрацює з 175 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 25 травня, до них долучаться ще 3000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.