У випадку, якщо в день виборів, 25 травня, виборець не матиме змоги голосувати на дільниці за місцем реєстрації за поважних причин (відрядження, робота чи інша підстава відсутності за місцем реєстрації), він має можливість тимчасово змінити місце голосування. Адже відповідно до частини 1 статті 35 (1) Закону України «Про вибори Президента України» кожен виборець має право на тимчасову зміну місця голосування без зміни виборчої адреси. Подати звернення до органу Державного реєстру виборців (адреси і номери телефонів відділів ведення реєстру в Чернівецькій області) про тимчасову зміну місця голосування без зміни виборчої адреси можна до 19 травня включно.

Центральна виборча комісія зобов’язала відділи адміністрування та ведення державного реєстру виборців по Україні організувати чергування і на вихідних.

Як повідомляють Громадянській мережі ОПОРА виборці, у відділах ведення реєстру Шевченківської, Садгірської, Першотравневої районних в місті Чернівці рад  17 травня черги, в декотрих відділах заяви після обіду не приймають.

Ми звернулись до відділу адміністрування реєстру виборців Чернівецької ОДА з проханням надати роз’яснення щодо роботи відділів ведення реєстру на завтра, 18 травня. Нам повідомили, що 18 травня прийом заяв щодо тимчасової зміни місця голосування здійснюватиметься до 13:00.

Отож, виборець має ще два дні (18 та 19 травня), аби подати заяву про тимчасову зміну місця голосування виборця. Відповідно до постанови Центральної виборчої комісії, відповідні заяви приймається органом ведення Реєстру:

за вказаним у заяві місцем перебування виборця в день виборів (повторного голосування), референдуму чи місцезнаходженням виборчої дільниці, дільниці для голосування, яку він просить визначити місцем його голосування; 

- за виборчою адресою заявника, яка визначається за місцем реєстрації його проживання. 

У заяві зазначаються ідентифікаційні персональні дані виборця, які однозначно визначають його особу: прізвище, власне ім’я (усі власні імена), по батькові, дата та місце народження, його виборча адреса, а також мотивування необхідності тимчасової зміни місця голосування та адреса, де він перебуватиме в день виборів (повторного голосування), чи номер виборчої дільниці (дільниці для голосування), яку він просить визначити місцем його голосування, із зазначенням виборчого округу та його номера (за наявності).

До заяви додаються документи (копії документів), які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни виборчої адреси. У разі якщо до заяви додаються копії документів, їх оригінали пред’являються органу ведення Реєстру для перевірки вірності цих копій.

Зразок заяви можна завантажити за цим посиланням http://i.imgur.com/xh4OWEh.jpg 

Повна інструкція від ОПОРИ: тут.

Нагадуємо, що у випадку проведення другого туру президентських виборців, процедуру тимчасової зміни місця голосування потрібно буде повторити.

Якщо у відділах ведення реєстру виборцям відмовляють в прийнятті заяв, рекомендуємо виборцям вимагати і отримати на руки письмову відмову з вмотивованою причиною. Також просимо повідомляти нас щодо випадків безпідставної відмови в прийнятті заяв.

В Чернівецькому представництві Громадянської мережі ОПОРА запрацювала гаряча лінія, на яку виборці можуть залишати повідомлення про факти порушень виборчого законодавства 099 010 6551.

Важливу інформацію про вибори, порушення під час виборчої кампанії, хід та результати кампанії зі спостереження можна знайти на сайті Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА http://oporacv.org/

Детальніше:

Надія (ВІРНА) Бабинська, тел.: +380502104847, virna(at)opora.org.ua

Назар Тимощук, координатор виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА у Чернівецькій області, 

+38063 628 67 71, n.tymoshchuk(at)opora.org.ua

Довідково:

Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з березня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами Президента України, а також за проміжними парламентськими (83 округ) та позачерговими місцевими виборами. Організація співпрацює з 175 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 25 травня, до них долучаться ще 3000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.