6 травня, з дотримання календарних строків, окружні виборчі комісії Волинської області утворили 1129 дільничних виборчих комісій.

Кожен із кандидатів на пост Президента України мав право до 1 травня запропонувати по одній особі до складу кожної виборчої комісії. Однак такою можливістю скористалося лише 15 кандидатів.

Не подали жодної особи до складу ДВК кандидати на пост Президента України: Бойко Ю.А., Гриненко А.В., Коновалюк В.І., Кузьмін Р.Р., Рабінович В.З., Саранов В.Г.. Також не вносили свої подання на ДВК кандидати, які згодом відмовились від участі у виборах Королевська Н.Ю. та Царьов О.А.

Крім того, взагалі не подав своїх людей до дільничних виборчих комісій у ВО №23 кандидат на пост Президента України Ярош Д.А.

Найбільше осіб до складу ДВК запропонували штаби Порошенка П.О. та Тимошенко Ю.В. – по 1128. Майже на всі дільниці внесли свої подання також Тягнибок О.Я. (1127), Маломуж М.Г. (1126) та Тігіпко С.А. (1121). Понад 1000 осіб запропонували кандидати Шкіряк З.Н. (1085) та Клименко О.І. (1027). Крім того, через недостатність подань від кандидатів 1102 особи були запропоновані у склад ДВК головами окружних виборчих комісій.

Серед тих кандидатів, які подали дуже малу кількість осіб до ДВК: Ляшко О.В. (266), Ярош Д.А. (230) та Цушко В.П. (110).

Формуючи склад ДВК окружні комісії перевіряли подання кандидатів на кратність включень осіб від різних штабів та відповідність поданої документації. В результаті таких перевірок 28 із запропованих осіб було відхилено ОВК та не включено до складу дільничних комісій.

Загалом у Волинській області до складу дільничних виборчих комісій було включено 13902 особи.

До 9 травня всі дільничні виборчі комісії повинні були провести свої перші засідання та починаючи з сьогоднішнього дня відкрити виборчі дільниці для ознайомлення громадян із попередніми списками виборців.

 

Довідково:

Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з березня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами Президента України, а також за проміжними парламентськими (83 округ) та позачерговими місцевими виборами. Організація співпрацює з 175 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 25 травня, до них долучаться ще 3 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.