5 травня в Чернівцях з візитом перебували народні депутати-мажоритарники від Чернівецької області члени фракції ВО «Батьківщина» Микола Федорук та Олександр Фищук.

Під час прес-конференції для місцевих ЗМІ народний депутат Микола Федорук агітував за кандидата на посаду Чернівецького міського голови Олексія Каспрука: «Є достойні кандидати (на посаду Чернівецького міського голови, - ОПОРА). Я не буду приховувати. Я підтримував, підтримую і буду підтримувати на цих виборах Олексія Каспрука (кандидата на посаду мера Чернівців від міської парторганізації ВО «Батьківщина», - ОПОРА), якого вважаю найбільш підготовленою людиною, яка може обійняти цей пост, яка має досвід роботи в опозиції, а це дуже непроста робота, повірте, який має досвід управлінський, який має досвід керівництва підприємством… Щоб не казали його недруги, він сьогодні найбільш підготовлений. Зі свого боку я зроблю все можливе для того, щоб допомогти йому в разі, якщо громада довірить йому».

На запитання спостерігача Громадянської мережі ОПОРА щодо того, чи є візит народних депутатів робочим, вони відповіли стеврдно. На уточнення, чи є це робочим часом зараз, Микола Федорук сказав: «У нас завжди робочий час».

На уточнення спостерігача ОПОРИ щодо того, чи усвідомлює він, що народний депутат у робочий час агітує за Олексія Каспрука, той відповів: «Чому ви так? От зараз обідня перерва можливо. Я буду агітувати за Каспрука і в позаробочий час».

Також в особистій бесіді з помічником нардепа Миколи Федорука той теж казав про якусь обідню перерву. На запитання, коли ж саме перерва, зауважили, що з 12:00 по 13:00 (якраз у час, коли відбувалася прес-конференція). На запитання щодо визначення часових рамок обідньої перерви, помічник сказав, що народний депутат собі сам її визначає.

Пізніше, відповідаючи на інші запитання журналістів, народний депутат Микола Федорук кілька разів наголосив, що він не агітував за Олексія Каспрука, а просто відповів на запитання, хто є гідний з претендентів на посаду Чернівецького міського голови.

Згідно закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» (ст.47): Передвиборча агітація - це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови.

Громадянська мережа ОПОРА вкотре наголошує, що відповідно до ст. 53 закону про місцеві вибори, участь у передвиборчій агітації забороняється органам державної влади, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування, правоохоронним органам і судам, у робочий час посадовим та службовим особам органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, крім випадків, коли відповідна посадова чи службова особа є кандидатом у депутати чи кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови.

Ще вчора, 4 травня, ОПОРА подала інформаційний запит до Верховної Ради щодо отримання інформацію про те, чи є візит народних депутатів Миколи Федорука та Олександра Фищука робочим, і за які кошти він здійснювався.

Важливу інформацію про вибори, порушення під час виборчої кампанії, хід та результати кампанії зі спостереження можна знайти на сайті Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА  http://oporacv.org/

За коментарями звертайтеся до:
Надія (ВІРНА) Бабинська, тел.: +380502104847, virna(at)opora.org.ua
Назар Тимощук, координатор виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА у Чернівецькій області
тел.: +38063 628 67 71, n.tymoshchuk(at)opora.org.ua
 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з березня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами Президента України, а також за проміжними парламентськими (83 округ) та позачерговими місцевими виборами. Організація співпрацює з 175 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 25 травня, до них долучаться ще 3000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.