Представник мережі ОПОРА зафіксував даний факт під час зустрічі кандидата на посаду міського голови з виборцями Оболонського району. Зокрема, дівчина-волонтер у футболці з написом «Я – в команді Лесі Оробець»  носила між учасниками зустрічі скриньку у яку пропонувалося покласти гроші. На момент завершення зустрічі у скриньці лежало кілька купюр номіналом у 5 – 10 гривень.

Також під час зустрічі відбувались безкоштовні юридичні консультації. Юрист кандидата одразу на місці оформлював звернення до міської влади стосовно порушених проблем.

Переважно людей, які зібралися на зустріч цікавили проблеми гарячого водопостачання у їхніх будинках. При цьому жоден з виборців які цю проблему порушував, не звертався до міської влади з письмовою скаргою.  Також незадоволені якістю послуг ЖКГ оболонці повідомили, що робота ЖЕКів чи ЖБК, які обслуговують їхні будинки і яким вони платять за надання послуг з гарячого водопостачання, їх задовольняє.

Леся Оробець пообіцяла посприяти у вирішенні проблеми.

Також у відповідь на запитання, стосовно засилля МАФів у столиці кандидат повідомила, що є категоричним противником розташування МАФів та іншої незаконної торгівлі у підземних переходах. За її словами, цей незаконний бізнес контролюється міліцією і нині така торгівля дуже небезпечна.

«Країна перебуває у стані війни і у разі якихось надзвичайних подій може статися трагедія через те, що люди не зможуть вчасно залишити станцію метро чи перехід, саме через незаконну торгівлю. На мене виходили представники асоціації, яка відстоює права власників МАФів. Вони стверджують, що нині змушені платити такі хабарі, що їм зручніше працювати  «в білу»

За словами Лесі Оробець, у разі як вона стане міським головою – сприятиме переведенню з житлових у нежитлові приміщень на перших поверхах будинків, де, на її думку, і повинна розміщуватись торгівля,  яка нині розміщується у численних МАФах. 

Спілкування Лесі Оробець з виборцями тривало близько години, вона презентувала молодих людей, які йдуть до Київради за списком новоствореної партії «Сила людей».

orobets skrynky

 

 

Громадське спостереження ОПОРИ –  це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процессу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. 

Починаючи з березня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами Президента України, а також за проміжними парламентськими (83 округ) та позачерговими місцевими виборами. Організація співпрацює з 175 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 25 травня, до них долучаться ще 3000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.