Одночасно з позачерговими президентськими виборами на Волині 25 травня відбудуться проміжні вибори до Волинської обласної ради. Своїх нових обранців будуть вибирати жителі Ковельського (мажоритарний округ №11) та Любешівського (мажоритарний округ №18) районів.

Нагадаємо, що в березні 2014 р. депутати мажоритарники Волинської обласної ради Віталій Карпюк та Петро Бущик вирішили достроково припинити свою депутатську діяльність та написали відповідні заяви. Тому, відповідно до Постанови № 1 від 19 березня 2014 р. обласної виборчої комісії було оголошено про призначення проміжних виборів депутатів Волинської обласної ради в 11 і 18 мажоритарних виборчих округах на 25 травня 2014 року.

Від сьогодні, 25 квітня, претенденти на посаду депутата Волинської обласної ради можуть висувати свої кандидатури, а з 26 по 30 квітня вони зможуть подати свої заяви до обласної виборчої комісії.

За словами голови Волинської обласної виборчої комісії Миколи Євтушина, цього року діють деякі законодавчі новації, які важливо знати претендентам на посаду депутата. Зокрема, передбачено процедуру «самовисування» на всіх рівнях місцевих виборів. Раніше самовисування було дозволено лише в мажоритарних округах на виборах депутатів сільських рад та на посаду сільських та селищних голів.

Важливим нововведенням є поява поняття «застави». «Для того, щоб кандидат міг взяти участь у виборах, йому потрібно внести заставу на казначейський рахунок. Повертаються гроші лише переможцю. Детальнішу інформацію про розміри застави можна знайти в Постанові ЦВК № 301 від 17 квітня 2014. Для кандидатів в депутати Волинської обласної ради розмір застави становить 472 грн» - зазначив Євтушин.

В цілях економії коштів дозволено проводити вибори до місцевих рад одночасно з виборами Президента. Проміжні вибори до Волинської обласної ради відбуватимуться за рахунок місцевих бюджетів. Для Волині на ці проміжні вибори виділено 159 271 грн 60 коп. «Ця сума піде на роботу виборчих комісій, виготовлення бюлетенів, інформаційних плакатів, документації, оплату за зв’язок, за публікації інформації в ЗМІ, на роботу архівних установ, які потім будуть зберігати виборчі матеріали.»  - повідомив Микола Євтушин.

Довідково:

У виборчий округ № 11 входять наступні населені пункти Ковельського району: смт Голоби, села Брюховичі, Вівчицьк, Калиновник, Нужель, Погиньки, Білашів, Грушівка, Іванівка, Перковичі, Велицьк, Кухарі, Дроздні, Гончий Брід, Дубове, Бахів, Вербка, Козлиничі, Грив’ятки, Шкурат, Луківка, Кричевичі, Ломачанка, Черемошне, Мощена, Черкаси, Новий Мосир, Дарівка, Партизанське, Ст. Мосир, Облапи, Мислина, Поповичі, Боршівка, В.Порськ, Жмудче, М.Порськ, Свидники, Радошин, Байківці, Битень, Мар’янівка, Ситовичі, Світле, Скулин, Стеблі, Сільце, Арсеновичі, Підліси, Угли.

У виборчий округ № 18 входять такі населені пункти Любешівського району: села Бихів, Хутомир, Бірки, Витуле, Велика Глуша, Невір, Пугулянка, Ветли, Гірки, Люботин, Мукошин, Деревок, Дольськ, Гречища, Шлапань, Залаззя, Діброва, Люб'язь, Мала Глуша, Каливиця, Хоцунь, Сваловичі, Цир, Лахвичі, Щитинь.

           

Прес-служба Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області
За коментарями звертайтеся до:
Михайло Шелеп,
координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області
067 416 50 86, [email protected]

Детальніше:

Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.  Починаючи з березня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами Президента України, а також за проміжними парламентськими (83 округ) та позачерговими місцевими виборами. Організація співпрацює з 175 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 25 травня, до них долучаться ще 3000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.