За даними спостерігачів Громадянської мережі ОПОРА, які працюють на 1003 дільницях, явка виборців на 11 годину складає 20,4%. В порівнянні з першим туром виборів, явка виросла майже на 4%. На думку, Громадянської мережі ОПОРА, вища явка зумовлена мобілізацією електорату кожного з кандидатів.

Окрім цього, приємним фактом стало вчасне відкриття виборчих дільниць. З них, 32% відчинилися о 8 годині ранку чи раніше, 68% - з 8 до 8:30. Таким чином, можна констатувати, що організація початку дня голосування покращилася порівняно з 1 туром. Це пов`язано з тим, що більшість членів виборчих комісій вже використовують досвід роботи, який здобули 17 січня. Затримку відкриття до півгодини можна вважати несуттєвою.

 

5 лютого 2010 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про вибори Президента України» (щодо організації роботи виборчих комісій), яким до статті 85 внесено зміни. Скасовано норму про легітимність засідання в разі присутності 2/3 членів ДВК (кворум). За спостереженнями Громадянської мережі ОПОРА, якби під час другого туру виборів діяла стара норма про необхідність кворуму, то засідання виборчих комісій не були б легітимними лише на 2,8%.

 

Контактна особа: Ірина Швець - 063 628 68 40.