У Львові зафіксовано порушення частини 3 статті 57 Закону України «Про вибори Президента України» в частині ведення агітації після 24-години останньої пятниці перед повторнім голосуванням. Спостерігачі ГМ ОПОРА виявили ряд білбордів на підтримку гасел лідера опозиції Віктора Януковича. Хоча, агітація є прихованою, бо не містить прямого заклику голосувати за конкретного кандидата, проте гасла, що використовуються в ній («Україна для людей») та її кольористика викликають в виборців асоціації з Партією Регіонів (додається фото).

Такі ж випадки були зафіксовані в Кривому Розі Дніпропетровської області, де лише в центральні частині міста, спостерігачі нарахували більше 60 білбордів з гаслом «Україна для людей» (додається фото). Агітація залишилася і в інших містах України, в тому числі в Києві.

 

ГМ Опора звертається до працівників правоохоронних органів з проханням відреагувати на ситуацію, що склалася, та приступити до складання протоколів про адміністративне правопорушення за статтею 212-10 КУпАП, а саме - проведення передвиборної агітації поза строками, встановленими законом. Такі дії тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від п`ятдесяти до вісімдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Відео з встановлення такої реклами у день голосвання в м. Києві:

 

Довідково: в день голосування Громадянська мережа ОПОРА проводить швидкий статистичний підрахунок. Цей метод підрахунку ґрунтується на зібранні фактичних результатів голосування з дільниць країни, обраних за вибірковим принципом. Спостерігачі ГМ ОПОРА працюють на 1003 виборчих дільницях, систематично надаючи інформацію щодо явки виборців, виявлених порушень та результатів голосування в центральну базу даних та кол-центр та дає змогу отримати результати голосування вже на наступний ранок після днів виборів.. Громадянська мережа ОПОРА назве переможця виборчих перегонів 8 лютого о 10:30 на прес-конференції «Хто став Президентом України: результати швидкого статистичного підрахунку» в інформагентстві УНІАН (Хрещатик, 4).

 

Контактна особа - Ірина Швець (063 628 68 40)