Як вже сьогодні повідомляли спостерігачі ГМ ОПОРА і голова Правління Ольга Айвазовська під час брифінгу в ІнтерМедіаКонсалтинг:

В переддень виборів громадянин США Юрій Вепринський, який має офіційний дозвіл на тимчасе проживання на території України, отримав запрошення на виборчу дільницю №8 ТВО 223 в Шевченківському районі м. Києва. Зранку 17 січня іноземець, який також зареєструвався як міжнародний спостерігач, прийняв запрошення і прибув на виборчу дільницю, щоб повідомити про це порушення. Згідно Закону України «Про вибори Президента України» тільки громадяни України мають право голосу.

Голова дільничної виборчої комісії погодився з тим, що мало місце порушення закону. Громадянин США НЕ ГОЛОСУВАВ на цій дільниці, а тільки вказав на помилку.

Журналіст Інформагенства «Українські новини», на сайті якого вперше було оприлюднено цю інформацію, допустився помилки, яку пізніше визнав. Він не правильно потрактував слова представниці ГМ ОПОРА та повідомив, що американський громадянин проголосував на дільниці. Після того, як на прохання Ольги Айвазовської журналіст ще раз прослухав аудіозапис з інформацією ОПОРИ, він визнав свою помилку.

Ця історія є виключно прикладом того, як до списку виборців потрапляють особи, які не мають на те жодного права.  

Щоб уникнути подальшого розповсюдження неправдивої інформації, голова Правління Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська ще раз наголошує на тому, що:

  • В Україні існує проблема внесення виборців у списки виборців в день голосування без належної перевірки документів щодо громадянства особи і місця проживання;
  • Неоднакове застосування стандартів і процедур членами виборчих комісій щодо внесення виборців у списки до дня виборів і в день виборів позбавляє деяких з них конституційного права обирати, а декому безпідставно його надає;
  • Громадянин США діяв відповідально, коли прийняв запрошення і прийшов на виборчу дільницю, щоб повідомити про порушення;
  • Співробітники Органу ведення реєстру виборців порушили «Закон про вибори Президента», коли зареєструвалиіноземної держави до реєстру виборців.

Ольга Айвазовська звертається до «Українських Новин» поставитися з повагою до своїх читачів і оприлюднити спростування на офіційному сайті та надрукувати достовірні факти, озвучені нею на брифінгу.