У Тернопільській області у грудні призначено вибори місцевих депутатів та керівництва рад у десяти новоутворених об’єднаних громадах. Так, 11 грудня перші вибори пройдуть у Борщівській міській об’єднаній територіальній громаді.

А через тиждень – 18 грудня – голосуватимуть мешканці у Більче-Золотецькій сільській громаді (Борщівський район), Трибухівській сільській громаді (Бучацький район), Гримайлівській селищній та Коцюбинській сільській громадах (Гусятинський район), Вишнівецькій селищній та Чернихівецькій сільській громадах (Збаразький район), Залозецькій селищній громаді (Зборівський район), Борсуківській сільській громаді (Лановецький район), а також Великодедеркальській сільській громаді (Шумський район).

Як повідомляють спостерігачі ОПОРИ, у всіх перерахованих громадах вчасно створені відповідні територіальні виборчі комісії.

Новостворені ТВК, станом на сьогодні, 8 листопада, уже провели свої перші засідання та розпочали необхідні процедури для забезпечення волевиявлення громадян.

Щодо складу ТВК об’єднаних громад, то лише три – Коцюбинська, Трибухівська та Більче-Золотецька – були сформовані з поданням кандидатур від голови районної виборчої комісії. Інші сім комісій сформовані із членів, яких подали місцеві організації політичних партій.

Спостерігачі ОПОРИ проаналізували склад усіх виборчих комісій на предмет членів від політичних сил. Переважна більшість членів новоутворених десяти комісій є представниками партій – "Блок Петра Порошенка "Солідарність", ВО "Батьківщина", "Народний фронт", Радикальна Партія Олега Ляшка, "Свобода" .

За коментарями звертайтеся:

Андрій Мартишко, координатор громадського спостереження ОПОРИ за виборами у Тернопільській області
тел. 096 161 82 23 / 050 925 65 64, email [email protected]
 
(#вибори16; #elect_ua; #opora; #опора)

Довідково:

Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за першими виборами в об’єднаних територіальних громадах, які відбудуться 11 та 18 грудня 2016 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.