Три молодики, які прописані зовсім в іншому мікрорайоні міста, отримали бюлетень від «свого» члена комісії. Один з них встиг проголосувати – решті не дозволили працівники міліції.
За інформацією начальника Білоцерківського відділу міліції Сергія Рудюка, на дільниці №321130 троє хлопців, двоє з яких отримали по 200 гривень, прийшовши на дільницю, попрямували одразу до наперед домовленого члена комісії. Хоча молодики проживають у зовсім іншому мікрорайоні міста, навпроти реєстрації місця проживання в паспорті була позначка «ОК».
Член комісії видав бюлетені громадянам, котрих не було у списках виборців. Один із них встиг проголосувати, решту зупинив працівник міліції. За цим фактом міліція відкрила кримінальне впровадження (стаття 158 Кримінального Кодексу України).
У статті 3, частинами 2 і 3, 4 Закону України «Про місцеві вибори» передбачено, що є підставою для голосування виборця:
"Громадяни України, які мають право голосу на відповідних місцевих виборах, є виборцями.
2. Документом, який посвідчує особу, підтверджує громадянство та засвідчує місце проживання виборця на місцевих виборах, є:
1) паспорт громадянина України;
2) тимчасове посвідчення громадянина України (для осіб, недавно прийнятих до громадянства України).
3. Належність громадянина до відповідної територіальної громади та проживання його на відповідній території визначається його зареєстрованим місцем проживання.
4. Підставою реалізації виборцем свого права голосу на місцевих виборах є його включення до списку виборців на виборчій дільниці".
Кримінальне покарання за недотримання цього Закону передбачено статею 158 Кримінального Кодексу України.
Кримінальний кодекс України Стаття 1581: "Незаконне використання виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі, голосування виборцем, учасником референдуму більше ніж один раз
1. Надання або отримання виборчого бюлетеня чи бюлетеня для голосування на референдумі особою, яка не має права його надавати чи отримувати, або викрадення чи приховування виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі, або надання виборцю заповненого виборчого бюлетеня чи бюлетеня для голосування на референдумі, або голосування виборцем, учасником референдуму більше ніж один раз -
караються штрафом від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.
2. Діяння, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, кандидатом на виборах, членом виборчої комісії чи комісії з референдуму, довіреною особою кандидата на виборах, представником політичної партії чи місцевої організації політичної партії у виборчій комісії чи комісії з референдуму, уповноваженою особою політичної партії чи місцевої організації політичної партії, членом ініціативної групи референдуму, офіційним спостерігачем на виборах або референдумі, - караються позбавленням волі на строк від п’яти до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від двох до трьох років".