12 листопада відбулася зустріч Громадянської мережі ОПОРА та Інституту місцевого самоврядування з Міністром житлово-комунального господарства Юрієм Кучеренком.  Окрім Міністра, в нараді взяли участь заступник Міністра Ірина Запатріна та доктор юридичних наук Наталія Кучеренко. Громадянську мережу ОПОРА представляли керівник житлово-комунальних програм Тетяна Бойко та радник з юридичних питань Максим Баришніков. Розмова стосувалася стратегії формування ефективного власника житла в Україні.

На думку Міністра, основними проблемами, які гальмують розвиток кондомініумів є: проблеми з оформленням права власності; труднощі при створенні ОСББ; «рейдерство» в ОСББ; суперечливість законодавства тощо.
Керівник житлово-комунальних програм ГМ ОПОРА Тетяна Бойко зазначила, що в основі реформи повинні бути ефективний власник багатоквартирного будинку та управитель.  Власник будинку (співвласники всіх приміщень) повинні мати ефективний механізм прийняття колективних рішень щодо володіння і користування спільним майном. Учасники зустрічі погодилися, що зважаючи на світову практику, співвласникам повинен бути даний вибір – створювати юридичну особу чи ні. При чому обов’язок нести  тягар з утримання своєї власності  повинні  усі власники без винятку.  У разі, якщо співвласники прийняли рішення не створювати юридичну особу (ОСББ), рішення прийматимуться Загальними зборами власників.  Співвласники на свій розсуд обирають управителя (за бажанням ним може виступати ОСББ), погоджують ціну і якість за житлово-комунальні послуги. Обговорювалися різні варіанти правового врегулювання цих пропозицій, а також можливості відмови від регулювання ОМС цін на обслуговування будинків та прибудинкових територій.

Міністр запропонував проаналізувати міжнародний досвід реприватизації квартир тих власників, які не готові їх утримувати, натомість запропонувати їм укладати договори найму.

Наступним питанням було створення сприятливих умов для роботи управителів та реформування ЖЕКів. Заступник Міністра Ірина Запатріна вважає, що для залучення бізнесу до сектору управління житлом необхідно зняття преференцій для ЖЕКів та ринкове формування цін на послуги (окрім послуг, які надаються монополістами).

Учасники зустрічі погодилися, що повинен бути визначений перехідний період для впровадження пропонованих змін (2-3 роки). Протягом цього періоду держава повинна стимулювати співвласників створювати ОСББ шляхом надання допомоги на впровадження енергозберігаючих технологій та здійснюючи капітальні ремонти.

Міністр зазначив, що без активної участі громадськості та підтримки реформи «знизу», вона матиме багато суспільно-політичних ризиків.

Учасники наради погодилися всебічно лобіювати прийняття проекту ЗУ «Про внесення змін до ЗУ «Про ОСББ» та працювати над вдосконаленням Житлового кодексу.