Про суть законопроектів доповіли народні депутати Валерій Писаренко та Олена Лукаш. Проект, внесений Президентом України, представила заступник Глави Секретаріату Президента України Марина Ставнійчук.
Доповідачі відзначили, що всі три законопроекти на 70-80% схожі між собою. Відмінністю є деякі принципові речі. Так, народний депутат О.Лукаш зазначила, що поданий нею проект стосується визначення строків внесення до окружних виборчих дільниць подань про утворення звичайних виборчих дільниць, запровадження інституту офіційних спостерігачів від громадських організацій, усунення протиріч в Кодексі адміністративного судочинства в частині визначення підсудності адміністративних справ, стосується визначення підслідності за органами прокуратури кримінальних справ у злочинах щодо голосування виборців. Водночас, основною відмінністю від решти законопроектів, зазначила О.Лукаш, є те, що вона пропонує вносити зміни до уточненого списку виборців на дільницях у день голосування.
Заступник Глави Секретаріату Президента України Марина Ставнійчук зазначила, що Президент України пропонує усунути неузгодженості в Законі "Про вибори Президента України", а також врахувати рішення Конституційного Суду, рекомендації Венеціанської комісії і бюро демократичних ініціатив ОБСЄ. Зокрема, ці рекомендації стосуються норми щодо максимальної кількості виборців на виборчій дільниці, яка має бути уніфікована відповідно з законодавством про вибори народних депутатів, а також уточнити класифікацію виборчих дільниць. Крім того, цим проектом ініціюються зміни в частині утворення і організації роботи виборчих комісій, зняття обмежень прав голосування залежно від місця проживання, вдосконалення механізму утворення спеціальних виборчих дільниць. Проектом, внесеним Президентом України, також пропонується віднести процедуру судового оскарження до регулювання виключно Кодексом адміністративного судочинства, виключивши відповідно із Закону "Про вибори Президента України" всі норми, які стосуються порядку судового оскарження, а також уточнити предметну та територіальну підсудність справ.
Профільний Комітет рекомендував парламенту прийняти за основу законопроект народного депутата В.Писаренка, а під час його доопрацювання врахувати пропозиції з інших проектів.
Верховна Рада прийняла за основу законопроект, поданий Президентом України, 227 голосами.
Наприкінці пленарного засідання народні депутати розглянули і прийняли за основу і в цілому проект закону про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України (щодо усунення неточностей в процедурі оскарження результатів загальнонаціональних виборів).
Інформаціне управління ВРУ