27 жовтня 2009 року у м. Києві в конференц-залі готелю «Radisson SAS» відбулася Міжнародна конференція «ЕФЕКТИВНИЙ ВЛАСНИК ЖИТЛА – КРОК ДО ЄВРОПЕЙСЬКИХ СТАНДАРТІВ ЖИТТЯ». Її організували Громадянська мережа ОПОРА, Комітет ВРУ з питань  будівництва. містобудування, архітектури, ЖКГ та регіональної політики, Спілка власників житла України за сприяння Національного демократичного інституту міжнародних відносин.

Мета Конференції – вироблення рекомендацій для стимулювання створення та діяльності ефективних власників житла (об’єднань співвласників багатоквартирних будинків) в  Україні.

Участь у Конференції взяло 124 представники НГО, ОСББ, бізнес-організацій та органів місцевого самоврядування із сорока міст України.
Голова підкомітету  Комітету ВРУ з питань будівництва, містобудування, ЖКГ та регіональної політики Юрій Одарченко презентував законодавчу  роботу Комітету будівництва, містобудування, ЖКГ та регіональної політики з врегулювання діяльності об`єднань співвласників багатоквартирних будинків і ЖБК. Заступник голови Спілки власників житла України Михайло Березовчук представив громадську експертизу проектів нормативно-правових актів щодо об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Особливий резонанс викликала доповідь Міністра житлово-комунального господарства України  Олексія Кучеренка та його відповіді на запитання учасників. Міністр  пообіцяв сприяння у вирішенні питання звільнення коштів ОСББ (провести зустріч із керівництвом Податкової адміністрації), а також ініціювати засідання Уряду з житлово-комунальних проблем і прийняття Постанови Уряду щодо спрощення процедур діяльності ОСББ.

Міжнародний досвід діяльності об’єднань власників житла презентували  Мацей КPАКОВЯК, президент  Краківської Асоціації управителів нерухомості та Максим Баришніков, радник з правових питань Громадянської мережі ОПОРА.
Голова Асоціації «Одеський житловий союз» Євген Мальнєв та голова Асоціації ОСББ «Сихівчани» Василь Коцюк представили практичний успішний досвід роботи власних Асоціацій ОСББ, а президент Клубу мерів,  міський голова м. Славутича, Володимир Удовиченко розповів про досвід роботи єдиної служби замовника.

Після обіду учасники працювали у секціях «Обговорення законопроекту «Про зміни до Закону України «Про ОСББ», «Проблеми в діяльності ОСББ: приклади їх успішного вирішення», «Залучення бізнесу до житлово-комунальної сфери. Енергозберігаючі технології у практиці ОСББ». Кожна секція напрацювала резолюцію, яку модератори представили усім учасникам Конференції. Під час Конференції Міністр житлово-комунального господарства Юрій Кучеренко запросив керівника житлово-комунальних програм, гостя з Польщі п. Краковяка та голову ЦДМВ п. Бригілевича на зустріч із керівництвом Міністерства. У ході двогодинного обговорення можливостей використання польського досвіду в українській реформі було прийнято рішення створити постійно діючу спеціальну робочу групу.

По завершенні Конференції учасники довго не хотіли розходитися і дякували за корисно проведений час.

Результати роботи секції «Залучення бізнесу до житлово-комунальної сфери. Енергозберігаючі технології у практиці ОСББ»

Участь у секції взяло представники трьох бізнес-організацій, які надають послуги з модернізації гарячого водопостачання та опалення, керівники двадцяти ОСББ та вісім НГО.

Завдання Коаліції громадських організацій - забезпечити  комунікацію між управителями,  ОСББ, бізнесом, фінансовими установами та владою (роль влади – забезпечити законодавчу базу, що не заважає роботі ОСББ)

Також необхідно звернули увагу на потреби:
•    виявлення всеукраїнських ідентичних,  проблем в галузі впровадження енергозберігаючих інновацій;  
•    розроблення плану мобілізації зацікавленої аудиторії;
•    залучення  мас-медіа та суспільний резонанс.
Методологія досягнення результату: комунікація через всеукраїнський портал   www.osbbua.org.
•    розробка планів модернізації будинків.
Методологія досягнення результату: потребує напрацювання, необхідно вивчити досвід «пілотних» проектів.
•    створення фонду фінансової підтримки для впровадження енергозберігаючих інновацій в ОСББ.
Методологія досягнення результату: не опрацьована.