Віктора Романюка, екс-кандидата в депутати до Верховної ради України від Об’єднаної опозиції «ВО Батьківщина» заарештували в Італії, коли той їхав до Європейського суду з людини у Страсбурзі. Романюк був кандидатом по одному з проблемних округів, на яких так і не встановили результати виборів, а саме 94 округ.

Юриста Романюка Микола Мотрук повідомив: «Сьогодні в Шевченківському райсуді м. Києва мала слухатись справа, щодо застосування запобіжного заходу до Віктора Романюка – тримання під вартою. Засідання суду було перенесено на понеділок на 16.00 год. для ознайомлення захисту з матеріалами справи».

Віктору Романюку інкримінують привласнення майна в особливо великих розмірах. Також, Романюк, за словами Мотрука, був оголошений у розшук Інтерполу, хоча на офіційному сайті Інтерполу ОПОРА не знайшла прізвище Романюка.

«Його будуть утримувати до висунення обвинувачення, а далі, як практикують у нашій країні з опозиціонерами – посадять», - прогнозує Микола Мотрук.
В Італії інтереси Віктора Романюка будуть захищати місцеві юристи.

Нагадаємо, що у лютому на ТОВ «Мако», що знаходиться у місті Львові, де Романюк займає посаду директора податковою міліцією було вивезено все майно. Саме підприємство охороняється працівниками податкової міліції та приватною охороною.

У листопаді Віктор Романюк подав позов до Європейського суду з прав людини, у своєму зверненні просив визнати рішення ОВК таким, що порушує право на вільні вибори.
У січні Заяву до Європейського суду з прав людини Віктора Романюка, кандидата в народні депутати від ВО «Батьківщина» по 94 одномандатному виборчому округу, зареєстрували та завели справу за номером «77909/12».

30 жовтня до Обухівського районного суду представниками різних суб’єктів виборчого процесу (переважно від Партії регіонів, Тетяни Засухи та самовисуванця Юрія Михайлівського) було подано 17 позовних заяв. Зміст та позовні вимоги не відрізнялись в усіх 17 випадках. Позивач, який представлявся як офіційний спостерігач від певного суб’єкта виборчого процесу, вимагав скасування рішення дільничної комісії про не допуск його на дільницю. Другою вимогою було призупинення процесу прийняття протоколів від тих дільничних комісій, які ще не були прийняті в ОВК. Подібні позовні заяви були подані також і до Васильківського районного суду. Їх налічувалось 11.

Протягом 31 жовтня були розглянуті усі позовні заяви. Обухівський районний суд задовольнив 8 позовів та відхилив 8. Васильківський районний суд задовольнив 10 позовних заяв та відхилив одну.

1 листопада представники Тетяни Засухи та Партії регіонів подали апеляції до Київського Апеляційного суду та виграли всі, окрім однієї.

Протягом 1-3 листопада комісія була зайнята перерахунком голосів по 12 дільницях.

Вночі, з 3 листопада на 4 листопада ОВК №94 на підставі рішень суду про недопуск офіційних спостерігачів на дільниці в день голосування, скасувала результати волевиявлення громадян на 28 дільницях, а це близько 30 тис. голосів.

Центральна виборча комісія зазначила, що результати виборів на ОВК 94 встановити неможливо та 5 листопада 2012 року видала Постанову «Про неможливість достовірного встановлення підсумків голосування та результатів виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року в одномандатних виборчих округах № 94, 132, 194, 197 та 223».

6 листопада 2012 року Верховна Рада України ухвалили постанову, в якій рекомендує ЦВК призначити перевибори на п’яти проблемних округах.

На разі, кому ж призначати перевибори по проблемних округах вирішує Конституційний суд України.