У ніч з 8 на 9 листопада Київським окружним адміністративним судом було не задоволено позов ВО «Батьківщина» до ОВК 94 з центром у місті Обухів про визнання протиправними дії та скасування постанови ОВК про визнання недійсними результатів на 27 виборчих дільницях, а це близько 30 тисяч виборців

До уваги суддів не взялися свідчення членів ОВК про тиск на них кандидата в народні депутати від Партії регіонів Тетяни Засухи. Не задовольнили і клопотання лідера Об’єдненої опозиція «ВО Батьківщина» Арсенія Яценюка  в якому він просив перевірити прокуратуру факт підкупу Тетяною Засухою членів ОВК.

А кандидат в народні депутати від Партії регіонів Тетяна Засуха до зади судового засідання навіть не з’явилася.

Обєднена опозиція має намір оскаржувати рішення окружного адміністативного суду та звертатись з відповідним позовом доКиївського апеляційного адміністративного суду.

Нагадаємо, спостерігачі від Партії регіонів, від кандидата в народні депутати Тетяни Засухи  подали 28 позовів до суду в яких вимагала визнати голосування таким, що не відбулось на підставі недопущення їх на виборчі дільниці. Хоча самі офіційні спостерігачі жодного разу до зали судового засідання не з’явилися.

З 28 позовів «Засухи» не задовольнили тільки один. Зрештою члени ОВК 94 ще не бачивши судових рішень, коли приїхала Тетяна Засуха з «Беркутом» на ОВК та командним тоном сказала до голови ОВК: «Славік, работаєм» -  швидко порахували результати та зробили підсумковий протокол під яким не підписались члени від Об’дненої опозиції.

Так до цих дій при 97% оброблених результатів у Віктора Романюка було 38 632 голоси, а в Тетяни Засухи 30 114.

Наразі у Тетяни Засухи 24 555, а у Віктора Романюка - 23 386 голосів. Майже тридцять тисяч голосів були не враховані.

Довідково:

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.