В середу, 7 листопада, в Миколаєві на головній площі міста пройшло два мітинги: один — під стінами обладміністрації, другий — під стінами мерії. Під Миколаївською ОДА зібрались прихильники Партії регіонів, аби відсвяткувати 15-річчя з дня заснування партії. З іншого боку площі представники оппозиційних партій разом з громадськими активістами вимагали відставки губернатора Миколаївської області Миколи Круглова та очільника УМВД України в Миколаївській області Валентина Парсенюка. Акція проходила під назвою «Врятуй Україну. Почни з Первомайська»

Варто відзначити, що на мітингу, організованному ПР, не виступали ані Микола Круглов, який очолює миколаївський обласний осередок Партії регіонів, ані Володимир Коренюгін, який очолює миколаївську міську організацію ПР.

Перед мітингувальниками почерзі виступали колишній депутат Миколаївської облради Олена Омельченко, депутат Миколаївської міської ради Ігор Копєйка, новобранні депутати Верховної Ради по 128-му округу Артем Ільюк та 129-му округу Микола Жук. Результатом зібрання стало прийняття майже абсолютною більшістю присутніх резолюції в підтримку губернатора Миколи Круглова, яку направлять до Президента Януковича.

На мітингу під стінами Миколаївської міськради організатори мітингу вимагали, щоб губернатора Круглова та генерала Парсенюка, який очолює УМВД України в Миколаївській області, звільнили з займаних посад за події в Первомайську. Перед присутніми виступали представники «Демократичного альянсу» Євгенія Матейчук, Денис Плішко, лідер миколаївської опозиції Вадим Меріков, кандидат в народні депутати від опозиції по 130 виборчому округу Ігор Бриченко, а також свідки подій в ОВК №132.

На цьому мітингу також було прийнято резолюцію, яку направлять до Президента України, але з вимогою покарати винних за безпорядки в Первомайську.

 

За коментарями звертайтесь:
Олена Кабашна
координатор в Миколаївській області
097 219 00 66, 095 087 17 85, [email protected]

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.