Голови дільничних виборчих комісій після підрахунку голосів під час транспортування виборчої документації до окружних виборчих комісій намагалися винести з приміщення дільниці печатку

На дільниці 121 474, що в окрузі №24 виникла затримка з наданням копій протоколів спостерігачам від партій та громадських організацій. Секретар комісії  Р.О. Ритінкова невідкладно після підрахунку голосів, як того вимагає Закон «Про вибори народних депутатів», видала протоколи лише міжнародним спостерігачам від ОБСЄ, а решті спостерігачів обіцяли надати пізніше, після прийому документів окружною виборчою комісією. Міжнародні спостерігачі, маючи на руках документи, вже збиралися залишити дільницю. Однак, помітивши, що спостерігач від ОПОРИ стала на дверях і не давала проходу голові комісії Покотило Т.А., котра намагалась винести з собою печатку, вирішили залишитися до закінчення виборчого процессу на цій дільниці. Лише після зацікавлення ситуацією від ОБСЄ секретар комісії залишила печатку при собі і не віддала її голові, яка вирушала з протоколами до ОВК №24.

Подібна ситуація сталася й на дільниці 121350 округу №25, де спостерігач почула розмову секретаря і голови комісії Лешко Л.О та Якицької Н.М. про намір взяти із собою до окружкому й печатку. Задля дотримання законності виборів на цій дільниці, спостерігач голосно, в присутності всіх уповноважених осіб та спостерігачів від партій і кандидатів, заявила про те, що печатка має залишатися на дільниці, а виніс її за межі карається притягненням до кримінальної відповідальності. Після такого попередження печатку залишили на дільниці.

 

Довідково:

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.