Голова хустської ОВК №71 Ольга Кадар 5 листопада 2012 року близько 14:00 відправилася у Київ для передачі протоколів результатів голосування на окрузі до ЦВК

При цьому, як зафіксували спостерігачі ОПОРИ, було порушено частину 9 статті 95 Закону «Про вибори народних депутатів України». Згідно з законом при транспортуванні протоколів мають бути присутні, крім голови ОВК та його заступника, два члени від партій, які набрали найбільше голосів.

Відтак, із Хуста транспортувати бюлетені, відповідно до результатів волевиявлення, повинна була і член ОВК за квотою фракції «Блок Юлії Тимошенко «Батьківщина» Магдалина Скомаровська. Однак, повідомила ОПОРУ сама пані Скомаровська, її не впустили до автомобіля, мотивуючи це тим, що там нема місця.

Представники опозиційних партій в ОВК склали відповідні акти про порушення законодавства при транспортуванні актів.

Крім того, представники опозиційних сил сумніваються у легітимності заступника голови Хустської ОВК. Справа у тому, що 4 листопада голова ОВК Ольга Кадар поінформувала присутніх, що ЦВК своєю постановою замінила 5 членів хустської ОВК на нових, у тому числі і заступника голови ОВК. Втім такої постанови із печаткою ЦВК жоден із членів ОВК та спостерігачі не побачили. Відтак, вони сумніваються, чи насправді члени ОВК замінені легітимно, і чи є новий заступник голови ОВК, котрий поїхав із протоколами до Києва, легітимною людиною.

Також спостерігачі зафіксували, що копій протоколів із результатами волевиявлення на окрузі у приміщенні ОВК не вивішено.

Як уже повідомляла ОПОРА, раніше ОВК №71 визнала результати голосування на одній із дільниць недійсним, таким чином, розрив у голосах між першим та другим місцем на окрузі зменшився. Перше місце на окрузі посів кандидат "Єдиного Центру" Павло Балога, друге – кандидат Партії регіонів Степан Деркач.

Довідково:

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.