У Вінницькій області у місті Жмеринка на окружній виборчій комісії №14 відбувають протиправні дії. Вхід до приміщення ОВК, де відбувається засідання під головуванням заступника голови ОВК Олени Мамасуєвої («УДАР»), заблокували чоловіки спортивної статури і нікого в приміщення не пропускають, навіть депутатів Верховної Ради (нардеп Сергій Підгорний, аби потрапити на засідання ОВК, мусив звернутись за допомогою до місцевого високопосадовця УМВС)

Голова ОВК та його заступник раптово захворіли

ОВК розглядає питання легітимності протоколів з понад десятка великих дільниць Літинського, Тиврівського та Барського районів, де перемагає кандидат у народні депутати по виборчому округу №14 Іван Мельничук (ВО «Батьківщина»). Кажуть, що бюлетені привезли в пошкоджених упаковках.

Засідання, яке відбувається за зачиненими дверима, без присутності журналістів та громадськості, можна вважати намаганням фальсифікувати результати та порушити Закон України «Про вибори народних депутатів».

За даними, отриманими учора з електронних протоколів, Іван Мельничук (ВО «Батьківщина») випередив свого суперника Віктора Жеребнюка (самовисування), набравши  37 002, або 34,68% голосів виборців. Віктор Жеребнюк поступився 2 218 голосами.

Довідково:

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.