За спостереженням Громадянської мережі ОПОРА, в Чернігівській області у більшості приміщень для роботи ОВК під час передачі бюлетенів утворювався натовп. Картину, подібну до тої, що вдалося зафіксувати довготерміновому спостерігачу мережі по округу №207, можна було спостерігати й на інших виборчих округах упродовж двох останніх днів

Приміщення, необладнані для масштабного людського потоку, механізм подачі та прийому протоколів, який нехтує часом, нервами та навіть здоров’ям людей, що зголосилися працювати в складі дільничних комісій, – усі ці явища стали характерними для процесу підрахунку голосів під час нинішньої парламентської кампанії як на регіональному, так і на національному рівні.

На відео помітно, що знервовані люди не можуть потрапити всередину приміщення. Бюлетені разом з іншими необхідними атрибутами залишаються поза межами робочого приміщення ОВК.

Побідна тенденція була характерна й попереднім виборчим кампаніям, проте превентивні механізми задля запобігання таким випадкам застосовані не були.

Ольга Різенко
прес-секретар
За коментарями звертайтесь:
Євгеній Романенко
координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА
в Чернігівській області
068 386 60 54

Довідково:

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.