Кандидат в депутати в 202 виборчому окрузі від Об’єднаної опозиції Олександр Фищук звернувся до ОВК із заявою, в якій просить надати йому дозвіл виставити свою охорону для бюлетенів, які зберігаються в непристосованому приміщенні. Як йдеться в заяві кандидата Олександра Фищука на даний момент є «небезпека можливого викрадення та заміни бюлетенів»

zajava


Потреба в такій охороні в додачу до охорони, яку здійснює міліція, виникла з декількох причин. По-перше, приміщення ОВК 202 й насправді непристосоване для зберігання такої кількості документації з ДВК, яка зараз надійшла до ОВК 202. Про невідповідність приміщення нормам говорилося й раніше. По-друге, ввечері 29 жовтня ОВК, юридично не припиняючи своє засідання, все ж таки фактично призупинило свою активну роботу щодо приймання документації з ДВК. Станом на вечір 29 жовтня при 80% опрацьованих протоколів лідирує саме кандидат Олександр Фищук, а найближчий його переслідувач – кандидат від Партії регіонів Михайло Бауер. Тому, третя причина й вказана в заяві кандидата-опозиціонера – це «прагнення захистити фізично зафіксований на бюлетенях та в протоколах ДВК результат».

Повний текст заяви: «Отримавши із певних джерел інформацію про можливе викрадення та заміну бюлетенів, які на даний момент знаходяться під охороною міліції (у непристосованих приміщеннях) прошу дозволити паралельно виставити свою охорону з метою захисту результатів волевиявлення наших виборців».

Голова ОВК 202 Роман Чоботар прокоментував ситуацію ОПОРІ: «Я впевнений, що цей процес буде зроблено з хорошими намірами для того, щоб дійсно ми були забезпечені. Щоби кожен виборець був певен в тому, що його голос буде врахований і не буде десь загублений. Щоб не случились якісь там випадки, не дай Боже, нічого такого серйозного…».

За коментарями звертайтесь:
Назар Тимощук,
координатор виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА у Чернівецькій області,
063 628 67 71, [email protected]
Прес-секретар Чернівецького представництва Громадянської Мережі ОПОРА,
Григорій Сорочан
063 628 67 72, [email protected]

Довідково:

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.